Новий рік – сумна подія. Як день народження. За спиною залишилася ще одна віха. Тож і недарма святковий подзвін годинників ми намагаємося приховати подзвоном келихів: щоб веселіше було.
Як складеться доля Печерського комплексу в Чернігові, значною мірою залежить від позиції міськвиконкому. Про це та про особливості релігійного життя в місті загалом наша розмова із заступником міського голови Оксаною ТУНІК-ФРИЗ.…
Атмосферу останніх тижнів у Верховній Раді можна передати враженнями від перегляду драматичного фільму вдруге: емоції вже не такі гострі, а спокійна реакція народних обранців на найкритичніші моменти могла б здивувати будь-кого з парламентських старожилів.
22 січня – День соборності України 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, створивши «живий ланцюг» від Києва до Львова на згадку про проголошення Акта злуки.…
Виконання Державної програми антарктичних досліджень на 2002–2010 роки позначено низкою знаменних для дослідників Антарктики подій: святкуванням десятиріччя станції Академік Вернадський, участю українських науковців у акціях оголошеного ЮНЕСКО ІІІ Міжнародного полярного року (IPY-III), спорудженням на станції нового паливного бака, а…
Анатолій МатвІйЧук відчуває життя наскрізь. Від цього народжуються вірші, пісні. А якщо життя таке багатомірне, то й пісні щоразу не схожі одна на одну. Й автор, відповідно, всередині себе завжди різний. Для творчої натури – неабияка перевага.…
Вони сяють у столичному театрі «Дзеркало», який народився 1981 року За чверть століття театр на чолі з режисером Володимиром Петранюком, здобувши широке визнання, і пережив нелегкий період перебудови, і помандрував світом: виступав у Лондоні та Новосибірську, Парижі й Варшаві.…
або Де коротше, там – перед Усезнаючий Інтернет повідомляє: основний колір 2008-го, котрий пройде під знаком Щура, – жовтий.
Із таким запитанням ми звернулися до Героя України, патріарха вугільної справи, доктора технічних наук, професора, академіка Академії інженерних наук України та Міжнародної академії безпеки життєдіяльності, директора державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут, проектно-конструкторський і проектний вугільної промисловості «УкрНДІпроект» Миколи Сафоновича…
З-поміж багатьох міжнародних статусів Україна має ще один – держава-донор у процесі міждержавного усиновлення. Тобто країна, що дозволяє усиновлення дітей – громадян України за кордон.…
Чорнобильська трагедія відлунює й сьогодні. У забруднених радіонуклідами зонах на території України мешкає близько трьох мільйонів дітей. З них майже два мільйони потребують реабілітації.
Новорічно-різдвяні святкування в Україні насичені розмаїтими традиціями, обрядами. Колядування, вертеп, новолітування, Маланка, щедрування. Справді, що не край чи навіть село, то – свої звичаї.…
Відносини між державою та Церквою – це проблема, від теоретичного осмислення якої можна отримати вивих мозку, а від безпосереднього переживання – вивих міокарда. Можливо, тому ці два царства й живуть своїми життями. Коли ж вони стаються, виникають розколи.
2 грудня 2007 року в Росії відбулися вибори депутатів Держдуми 5-го скликання. Рівно за 3 місяці, а саме 2 березня 2008 року, вибори президента РФ.
Сьогодні Василя Стуса називають незламним борцем за незалежність України, безкомпромісним правозахисником і видатним поетом, творчість якого було висунуто на здобуття Нобелівської премії. За радянської доби його переслідували як дисидента й націоналіста.
Кандидат економічних наук Сергій ЗАХАРІН має два дипломи про вищу освіту. 1996 року закінчив Київський державний економічний університет за спеціальністю «Економіка підприємств», а 2000-го – Національний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Правознавство».
Нещодавно на економічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції та перспективи розвитку фінансової системи». Вузькофаховий, здавалося б, захід викликав неабиякий резонанс. Про це – розповідь організаторів та учасників конференції.…
За 2007 рік вийшло в світ 13 номерів журналу "Віче", які поповнили "Архів" нашого сайту.…
Так вважає доктор економічних наук, автор нашумілого роману-есе «Шлях аріїв» Юрій КАНИГІН.
(на прикладі мукачівських міськради, райради та райдержадміністрації) На Всесвітньому саміті ООН у вересні 2000 року, де було ухвалено Пакт Розвитку Тисячоліття (підписаний і Президентом України), серед восьми цілей, окреслених до 2015 року, третьою за важливістю названо досягнення ґендерної рівності…
Визначення ідеології міграційної політики неможливе без її масовокомунікативної складової.
Вплив політичних поглядів польських мислителів на роль, місце та цивілізаційну місію Польщі й поляків у світі, на формування інтегрованого образу країни Системоутворювальними категоріями в політичній культурі кожної нації є ідентичність (самоусвідомлення), цивілізаційна місія та позиціонування на міжнародній арені.
Архів журналу Віче
№1 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Сибіга прокоментував, чи буде Україна визнавати "президента" Грузії Кавелашвілі
Зеленський перед майбутньою зустріччю з Трампом назвав бажані гарантії безпеки
Зеленський зустрівся з Дудою у Варшаві
Дуда наполягає, що запросити Україну в НАТО треба вже зараз
Сибіга: заборона на прямі переговори з Путіним для України лишається чинною
Сибіга каже, що Україна не відмовиться від вступу в НАТО і не сприйме замінники членства
Зеленський прийняв у Києві міністра оборони Німеччини
Пісторіус: Німеччина вже працює над варіантами "данської моделі" для України
Пісторіус про допомогу Україні на 3 млрд євро: стоїть питання коштів, яких ще немає
Єврокомісарка Кос: у 2025 році можливо відкрити два кластери переговорів з Україною