№1, січень 2008

Український прорив: усе буде добре!Український прорив: усе буде добре!

Атмосферу останніх тижнів у Верховній Раді можна передати враженнями від перегляду драматичного фільму вдруге: емоції вже не такі гострі, а спокійна реакція народних обранців на найкритичніші моменти могла б здивувати будь-кого з парламентських старожилів. Теперішні події не порівняти з напруженим і непередбачуваним 2006 роком.
Може, вплинуло «очищення» політикуму через дострокові вибори? Але ж воно відбулося лише на 4 відсотки... До речі, у Верховній Раді зареєстровано проект закону, поданий за ініціативою Віктора Пилипишина з Блоку Литвина, яким передбачається, що одна й та сама особа не може бути народним депутатом України більш ніж два терміни поспіль. Така практика справді дасть змогу оновлювати депутатський корпус, питання лише в якості цих змін, а точніше, професійних характеристиках кандидатів у народні депутати.
Під час створення демкоаліції, обрання Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра в кулуарах частенько лунала промовиста фраза «Все буде добре!» з пісні гурту «Океан Ельзи».
Справді, «НУ–НС» і БЮТ, таки створивши коаліцію з 228 осіб, були цілком упевнені в реалізації своїх подальших планів, а Партія регіонів, у свою чергу, вважала, що цього гарантовано не станеться.

Обстановка невизначеності закінчилася після обрання Головою Верховної Ради Арсенія Яценюка. Дієздатність союзу «НУ–НС» та БЮТ було підтверджено, а опозиціонери, хоч і не реєструвалися для голосування, в розмовах висловлювалися на підтримку наймолодшого Голови парламенту та спокійно говорили про роботу в опозиції.

Серед іншого «регіонали» контролюватимуть дотримання статті 84 Конституції України, де йдеться, що кожен депутат зобов'язаний натискати кнопку особисто. «Способів багато: від інтелігентного (звернення до головуючого у Верховній Раді) аж до фізичного втручання», – сказав депутат Василь Хара. Бютівець Олег Ляшко переконаний, що зі згубною практикою «прогулювання» засідань парламенту, принаймні з найважливіших питань, і так буде покінчено. Своїх соратників по коаліції він називає «людьми свідомими й відповідальними», які розуміють, що за відсутності лише трьох депутатів коаліція стане недієздатною.

Цілком можливо, що в перспективі депутати перейдуть до прогресивного способу – реєстрації та голосування за відбитками пальців. Консультації з Інститутом кібернетики щодо цього вже проводилися деякими політичними силами.

Кульмінаційною подією грудня стало, звісно, перше невдале голосування за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду Прем'єр-міністра, яке члени демкоаліції одразу ж назвали сфальсифікованим.

Результати перевірки Службою безпеки України не переконали народних депутатів у безперебійній роботі системи «Рада».

Тому після повторного подання кандидатури Юлії Володимирівни Президентом було вирішено голосувати руками.

Оголошуючи результати, голова лічильної комісії Микола Шершун зробив театральну паузу на словах «двісті двадцять» і лише за кілька секунд промовив бажане для бютівців «шість». До речі, журналістів найбільше здивували не прогнозовані результати голосування, а те, що камера прямої трансляції двічі показала вираз обличчя «регіонала» Нестора Шуфрича. У кулуарах жартували, що він навмисне підкупив одного з операторів. Отримавши привітання колег і традиційний букет квітів, Юлія Тимошенко уважно вислухала звіт уже екс-прем'єра Віктора Януковича. Після нейтрального вступу Віктор Федорович емоційно спрогнозував майбутню діяльність нового уряду: «Сподіваюсь, український народ отримає можливість побачити відповідальну роботу нового уряду. Ми з вами добре розуміємо, що наслідки політичної дестабілізації потрібно буде долати команді, яка була ініціатором цих процесів. Пам'ятаю, як закінчився для вас 2005 рік, і бажаю, щоб цього разу все закінчилося краще».

У цій ситуації потрібно віддати належне Голові Верховної Ради, який щиро подякував Віктору Януковичу, сказавши, що в роботі кожного бувають і позитивні, і негативні моменти.

Так само вчинив і Президент України, слова якого оприлюднила прес-служба: «Можна багато сперечатися про здобутки чи прорахунки урядової команди Віктора Януковича, ретельний аналіз її діяльності ще попереду. Однак не можна оминути увагою те, що цей склад Кабміну дбав про соціальну сферу».

Коментуючи звільнення Януковича, «регіонал» Михайло Чечетов наголосив, що жодний уряд не працював в умовах такого форс-мажору, як колишній Кабмін, коли рік в Україні фактично не було парламенту. «Якби Верховна Рада продовжувала працювати, темпи зростання економіки були б такі ж, як і в 2004 році», – оптимістично заявив він.

Тепер зростанням економіки доведеться займатися новій команді. А обстоювати інтереси БЮТ у парламенті – новому керівникові фракції Івану Кириленку.

Залишається побажати успіху сформованому урядові в реалізації всіх намічених «Українським проривом» завдань і процитувати вітання Віктора Ющенка Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко та членам Кабміну з нагоди призначення на посади: «Ваш професіоналізм і багатий досвід високо цінують у нашій державі. Нехай ваші знання та зусилля й надалі слугують на благо українського народу, розбудові сучасної демократичної держави, утвердженню найвищих європейських стандартів у всіх сферах життя».

 

Фото Миколи БІлокопитова.

Автор: Олексій СИЩУК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Партія проукраїнського прем’єра виграла вибори у Хорватії, дещо втративши позиції Сьогодні, 18 квітня

Глава Міноборони Німеччини: Україна все ще може перемогти у війні проти РФ Сьогодні, 18 квітня

Саміт ЄС підтримав термінову доставку засобів ППО в Україну Сьогодні, 18 квітня

Новий проєкт допомоги США, Берлін шукає ППО Україні, війська РФ йдуть з Карабаху: новини дня Сьогодні, 18 квітня

Байден підтримав пропозицію Джонсона щодо фінансування України Сьогодні, 18 квітня

Зеленський – лідерам ЄС: Наше небо і небо сусідів заслуговує на однакову безпеку Сьогодні, 18 квітня

Столтенберг закликає членів НАТО давати зброю Україні замість витрачати 2% ВВП на оборону Вчора, 17 квітня

Столтенберг анонсував засідання Ради Україна-НАТО 19 квітня Вчора, 17 квітня

Столтенберг підтверджує: у НАТО достатньо систем ППО, аби передати частину Україні Вчора, 17 квітня

Орбан відзначився скандальною заявою: Без підтримки Заходу Україна не існуватиме Вчора, 17 квітня