Шановні автори!
Часопису «Віче» виповнюється 24 роки. За цей час змінилася країна, гуманітарні науки і журнал.
Певний рубіж спонукає до осмислення сенсу власного існування й перегляду відносин зі світом.
Особливість журналу:
наше кредо
Навіщо існує часопис? Яка його функція? Відповідаючи на це запитання, найважливіше уникнути патетики. Тож відповімо щонайпростіше: журнал – науковий посібник для народних обранців. У Верховній Раді та радах місцевих представлено найактивніші соціальні верстви й групи населення, працюють представники різних професій, що мають неабиякий досвід, чудову освіту, світогляд. Об’єднує всіх прагнення служити народові. Не абстрактному, про який йдеться на сторінках історії, а найреальнішому – мешканцям багатоповерхівок і сільських хат, районних, міських і сільських громад. Служити людям, для котрих народний депутат – іноді остання надія в лабіринті чиновницьких кабінетів.
Ситуація, в якій діють народні депутати, і визначає сенс і форми існування «Віча». Це передусім:
– корисність. Журнал – посібник, який допомагає розібратися в нетрях юридичних вимог, політичних і економічних чинників. Є зверненням до актуальних проблем сьогодення, відображаючи їх щонайповніше;
– зрозумілість. Потрібні знання на його сторінках може знайти і доктор філософії, і підприємець, і колишній будівельник, і технократ;
– неупередженість. Об’єктивне відображення предмета осмислення, подання найпримітніших тлумачень – альфа і омега часопису. Не сукупність публікацій формує критичну масу різнобічних поглядів, а кожна з них зокрема містить шерег найактуальніших оцінювань;
– лаконічність. Стислість і вичерпність – це стиль.
Якими мають бути статті:
наші преференції
Оповідь про часопис підказує й те, якими мають бути статті авторів. Корисність, зрозумілість, неупередженість, лаконічність – найважливіші загальні вимоги. Проте потрібно дещо сказати й про деталі.
«Віче» відкритий для будь-яких тем. Однак прохання:
1) статті з національного питання не надсилати, якщо в них наприкінці подається висновок: Макс Вебер і Еміль Дюркгайм слушно наголошували на вирішальності державності в націостановленні;
2) статті про епохальне значення помаранчевої революції не надсилати;
3) статті про історичне значення європейського вибору не надсилати.
Звісно, до всіх цих тем автори можуть звертатися. Однак хочеться знаходити оригінальні спостереження й неординарні висновки, а не стандартний набір ритуальних фраз на кшталт «йдучи назустріч N-ому з’їзду КПРС».
Бажані теми. Це і механізми функціонування парламентсько-президентської республіки; й історія парламентаризму; й чинники демократичного процесу тощо. Це і соціологічні дослідження, і політико-філософські рефлексії. Якщо автор створює текст, відтак це комусь треба.
За усієї новизни вашої теми, все ж таки посилайтеся на публікації «Віча». Це одна з найперших перепусток на його сторінки. А далі – за текстом…
Оформлення статей:
форма і сутність нерозривні
Відповідно до Постанови президії Вищої атестаційної комісії України «Про внесення періодичних друкованих наукових фахових видань до нового Переліку наукових фахових видань України» № 1-05/8 від 22 грудня 2010 року в журналі Верховної Ради України «Віче» можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук, а також фахові дослідження в юридичній галузі.
Тож наш часопис цікавий передусім представникам згаданої дисципліни.
Подані до друку статті має бути оформлено згідно з нормами та вимогами ВАК України, що їх висувають до наукових публікацій. Однак із 1 січня 2014 року редакцією запроваджуються додаткові вимоги до рукописів (завантажити: .doc, .pdf), поданих для опублікування.
Умови розміщення публікації:
ви — нам, ми — вам
За тексти, в яких висвітлюються дослідження, замовлені редакцією, виплачуються гонорари.
Тексти, які надходять до редакції за ініціативою авторів, друкуються на платній основі, себто передплатній.
Крім публікації статті на сторінках журналу, вона також розміщується на сайті Верховної Ради України.
Щомісяця сайт «Віча» відвідує близько 40 тисяч читачів. «Віче» – єдиний науковий часопис, публікації якого в повному обсязі доступні користувачам Інтернету.
Автори можуть переказати гроші до редакції й надати адреси для передплати або оформити 5 річних передплат на журнал у будь-якому поштовому відділенні. Наприклад, на власну адресу, адресу бібліотеки чи кафедри.
Передплачуйте журнал, читайте в ньому власні тексти, й Ви завжди знаходитимете приємне товариство.
Редакція «Віча».
РАХУНОК ДЛЯ ПЕРЕДПЛАТИ ТА КУПІВЛІ ПРИМІРНИКІВ
Архів журналу Віче
№12 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Президенти держав Балтії і Польщі разом звернулися до влади Грузії
Орбан грозиться ветувати бюджет ЄС, якщо не розморозять кошти для Угорщини
Угорські спецслужби шпигували за посадовцями ЄС – розслідування
ЗМІ: Салліван пообіцяв Україні сотні тисяч снарядів і тисячі ракет до середини січня
ЗМІ дізналися деталі зустрічі Єрмака з оточенням Трампа
Глава Міноборони Нідерландів: Україна зараз програє війну
Фінляндія передає Україні зимове спорядження для ЗСУ
Сибіга вийшов із зали засідання ОБСЄ перед початком виступу Лаврова
Нідерланди нададуть Україні додаткові 22 млн євро на ППО та кіберстійкість
Уряд Франції йде у відставку