НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Нюрнберзький процес: «життєвий простір» для Третього рейху. За рахунок України. Екскурс в історію. З позицій сьогодення

На основі вивчення документів та матеріалів Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі автор акцентує увагу на обґрунтуванні одного з важливих обвинувачень, висунутих головним військовим злочинцям щодо завоювання «життєвого простору» для «обраного» німецького народу за рахунок злодіянь проти інших народів, зокрема…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Важливі складові суспільної консолідації: досвід повоєнної Австрії

У статті аналізуються напрями діяльності провідних політичних сил та влади в Австрії в повоєнне десятиліття щодо досягнення суспільної консолідації.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Засоби масової інформації як суб’єкти іноземного впливу на державну політику

Засоби масової інформації не менш небезпечні, ніж засоби масового знищення.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Електронне декларування: формування правової традиції наражається на корупційну ментальність

У статті розкрито доцільність запровадження механізму прозорості матеріальних статків – майна, доходів, витрат і фінансових зобов’язань службових осіб, які мають відповідальне та особливо відповідальне становище, шляхом заповнення електронних декларацій.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Соціокультурні та правові засоби забезпечення національної злагоди в сучасній Індії

У статті проаналізовано індійський досвід формування спільної ідентичності як потужного засобу досягнення міжгромадської (міжконфесійної і міжетнічної) злагоди й порозуміння.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Організаційно-правові засади функціонування Європейського парламенту

Договором про заснування Європейського об’єднання з вугілля та сталі (Паризький договір 1951 р.) передбачалося створення Загальної асамблеї (англ.: Common Assembly) Європейського об’єднання з вугілля та сталі, члени якої делегувалися національними парламентами.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Спроба військового перевороту в Турецькій Республіці в ніч із 15 на 16 липня 2016 року: передумови, основні причини та наслідки

У статті висвітлюються: внутрішньополітична ситуація в Туреччині за останні декілька років; передумови та причини, які призвели до спроби військового перевороту в цій державі; реакція світової спільноти на ці події.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Brexit»: розлучення по-англійськи

Питання виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу (т. зв. «Brexit») із новою силою привернуло загальну увагу до старої проблеми взаємовідносин між Британією («Островом») та рештою Західної Європи («Континентом»).

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Культурна дипломатія України: чому не використовуємо резерви?

У складних умовах гібридної війни, економічної і політичної криз, в яких Україна перебуває вже третій рік поспіль, дуже важливими є відстоювання національної незалежності та територіальної цілісності нашої країни, подальша її підтримка міжнародною спільнотою.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Історична пам’ять і політична воля

Погляд на відносини Україна – Республіка Польща У статті обґрунтована необхідність взаєморозуміння сторін – стратегічних партнерів України і Республіки Польща. Згадуються негативи історичних нашарувань в українсько-польських відносинах.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Cui prodest? «Історична політика, спрямована на внутрішнього споживача, а не на будування корисної співпраці»

Депутати польського Сейму ухвалили так звану волинську постанову. У цьому документі йдеться, що криваві події на Волині та в Галичині 1943—1945 років були геноцидом поляків, котрий вчинили українські націоналісти.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Висновки та рекомендації постійних комісій місцевих рад. Теоретичний аспект

Результатом діяльності постійних комісій, їхнім продуктом є кількість і якість прийнятих ними рішень. А рішення з депутатського конвеєра «сходять» у двох різновидах — у вигляді висновків і рекомендацій. Цей специфічний продукт має задовольнити все розмаїття місцевих потреб соціального буття споживача — територіальної громади адміністративно-територіальної одиниці.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Банкопад», або Як Нацбанк України провадить очищення вітчизняної банківської системи

У 2014 році банківський сектор функціонував у екстремальних умовах. Анексія Криму, воєнні дії на Сході країни, девальвація гривні більш ніж на 50%, політико-економічні й соціальні потрясіння болісно вдарили по фінансовій системі.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Полілог. 20 років Конституції України

23 червня в «Президент-Готелі» відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена ювілею Конституції України. Організаторами виступили Офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні та Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.

Наука заради миру та безпеки
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Наука заради миру та безпеки

Україна з 2014 року незмінно посідає перше місце серед країн – партнерів Північноатлантичного альянсу за кількістю спільних наукових проектів…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
До і після 22 червня 1941-го…

Тим, хто уявляє початок німецько-радянської війни за старими виданнями та теле- і кіно­стрічками, може здатися, що нічого особливо нового в цій темі вже не відкрити: всі крапки над «і» розставлено давно, і до загальної картини гітлерівської агресії проти СРСР…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Місце і роль сторони роботодавців у формуванні інституту соціального діалогу в Україні

Соціально-трудова сфера та соціально-трудові відносини переживають певну кризу, що зумовлено становленням постіндустріального (інформаційного) суспільства. Поступово трансформується також місце й роль бізнесу, роботодавців та їхніх об’єднань, формується їхня нова місія – формування соціально відповідального підприємництва.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Конституція України як об’єкт політичних маніпуляцій

Володимир ТАРАСЮК, аспірант відділу правових проблем політології Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Конституція – основний закон громадянського суспільства і держави, який має вищу юридичну чинність, через який (відповідно до багатовікового досвіду і прагнень народу) затверджуються…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Прости їм, Господи, те, що вони творять»

У ЗМІ щодня з’являються критичні матеріали щодо судової системи загалом та конкретних суддів. Останніх звинувачують у відсутності професіоналізму, етики, свідомому порушенні вимог законів, а то й корупції.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Віче як інститут установчої влади в новій Конституції України

Ірина КРЕСІНА,доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України,завідувач відділу правових проблем політології Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України Сергій ДЕРЕВ’ЯНКО,доктор політичних наук, професор кафедри політичних інститутів та процесівДержавного вищого навчального закладу«Прикарпатський національний університет імені Василя…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Про поточні проблеми та перспективи підготовки кадрів для міжнародного науково-технічного співробітництва

Олександр СОСНІН, доктор політичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Василь ГУЛАЙ, доктор політичних наук, професор У сучасному світі, враженому глобальною і все­осяжною кризою в економіці, корупцією в суспільно­політичному житті та державному управлінні, лише активна реалізація нових…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Адаптація національного законодавства з вирішення трудових спорів до стандартів Міжнародної організації праці та Європейського Союзу

Соціально-трудова сфера та соціально-трудові відносини переживають певну кризу, що зумовлено становленням постіндустріального (інформаційного) суспільства. Поступово трансформується також місце й роль бізнесу, роботодавців та їхніх об’єднань, формується їхня нова місія – формування соціально відповідального підприємництва.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Вас затримали?..

З якого моменту особа вважається затриманою?…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Позичати — віддавати

Як убезпечитися від небажаних проблем із недобросовісним позичальником? Як діяти в разі неповернення коштів боржником? І на що можна розраховувати в разі прострочення ним повернення коштів?…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Офшорна юрисдикція: минуле, сьогодення й майбутнє

У сучасній науковій літературі використовуються терміни «офшор» і «офшорна юрисдикція», останній з яких став найбільш універсальним поняттям.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Про перспективи впровадження цифрового радіо в Україні

Здавалося б, у часи швидкого розвитку Інтернету та телебачення про радіо слід говорити хіба що в контексті суто технічних рішень, використання у військовій сфері, службах надзвичайних ситуацій тощо.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Звитяжний шлях вишу-переселенця

Донецькому юридичному інституту 55 років

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Захист та відновлення прав внутрішньо переміщених осіб: міжнародні стандарти та національний досвід

Круглий стіл на тему: «Захист та відновлення прав внутрішньо переміщених осіб: міжнародні стандарти та національний досвід» (26 лютого ц. р.), організований Інститутом законодавства Верховної Ради України і представництвом в Україні Фонду Ганса Зайделя, є значним науковим заходом на шляху…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Діти – посли миру

«Карту миру» із саморобних паперових голубів створили та передали своїм одноліткам в інші країни Європи та світу маленькі українці. Це своєрідний заклик до встановлення миру і в нашій державі, і в усьому світі, адже голуби символізують мир.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Переломний рік в історії «Білого слона»

Триває масштабний проект відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп-Іван (2028 м). Це найамбітніша частина українсько­-польського співробітництва в гуманітарній сфері, що здійснюється спільними зусиллями двох національних університетів – Варшавського та Прикарпатського.

←попередня  1 2 3 4 5  наступна→
Останні новини

Новий глава МЗС України, Макрон призначив прем’єра, $6.2 млрд для ЗСУ під загрозою: новини дня Сьогодні, 06 вересня

Рада призначила Стефанішину віцепрем'єркою і главою Мін'юсту Вчора, 05 вересня

ЗМІ: Перспектива перемоги Гарріс гальмує кредит у $50 млрд для України Вчора, 05 вересня

Рада звільнила Кулебу з посади глави МЗС Вчора, 05 вересня

У Єврокомісії прокоментували "перезавантаження" уряду України Вчора, 05 вересня

Рада призначила Андрія Сибігу міністром закордонних справ Вчора, 05 вересня

Макрон призначив новим прем’єром експеремовника ЄС щодо Brexit Вчора, 05 вересня

Як співпраця з консалтинговими компаніями покращує організацію роботи Вчора, 05 вересня

Spiegel: Зеленський відвідає засідання "Рамштайну" у Німеччині Вчора, 05 вересня

Зміна міністра закордонних справ, 17 IRIS-T з Німеччини, РФ "ламає" вибори в США: новини дня Вчора, 05 вересня