№1, січень 2008

Процес видурювання землі такий досконалий, що з нього вже важко вибратисяПроцес видурювання землі такий досконалий, що з нього вже важко вибратися

 

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України» (щодо вдосконалення порядку безоплатної передачі земельних ділянок у власність громадян), поданий народним депутатом Ксенією Ляпіною.

Ним передбачено прийняти Державну програму щодо розмежування земель державної й комунальної власності та забезпечити протягом 2008–2011 років розробку технічної документації із землеустрою стосовно встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Водночас організувати таку роботу й для значних земельних масивів.

За оцінкою експертів, для реалізації цієї Державної програми знадобиться близько 7,8 мільярда гривень із державного бюджету. Крім того, пропонується створити спеціальну контрольну комісію з питань земельних відносин.

У пунктах 14 та 15 розділу «Перехідні положення» Земельного кодексу, до яких Законом «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення до прийняття відповідних законодавчих актів» внесено зміни, йдеться:

До 1 січня 2008 року забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств.

До 1 січня 2008 року не допускається: а) купівля-продаж земельних ділянок сільгосппризначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб; б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених на місцевості власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток, окрім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Купівля-продаж або відчуження земельних ділянок іншим способом та земельних часток (паїв), визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, запроваджується з 1 січня 2008 року за умови набрання чинності законами України про державний земельний кадастр та про ринок земель після визначення особливості обігу земель державної та комунальної власності й земель товарного сільськогосподарського виробництва.

Угоди, укладені під час дії заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток, визначених підпунктами «а» та «б» цього пункту, в частині їх купівлі-продажу та іншим способом відчуження, а так само в частині передачі прав на відчуження цих земельних ділянок та земельних часток (паїв) на майбутнє є недійсними з моменту їх укладення.

Нагадаємо, що 9 січня 2007 року Верховна Рада подолала вето Президента на закон про мораторій на продаж земель сільгосппризначення. За це рішення проголосували 367 депутатів. Зокрема, з Партії регіонів свої голоси «за» віддали 185 депутатів, із БЮТ – 120, «Нашої України» – 5, Соцпартії – 31, комуністів – 20 та 6 позафракційних. 11 січня закон підписав гарант Конституції.

В одному з радіозвернень Президент озвучив конкретний «оптимальний» час (1 січня або 1 липня 2008 року), до якого потрібно завершити внесення змін до чинного законодавства, починаючи від реєстру, кадастру та єдиної бази даних земельних ділянок. Це терміни, на думку Віктора Ющенка, є оптимальними, враховуючи проведення дострокових виборів.

Автор: Олексій СИЩУК

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

У Польщі кажуть, що готові допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку Сьогодні, 25 квітня

Глава МЗС Польщі: Росія бреше про польські плани анексувати частину України Сьогодні, 25 квітня

Євродепутати просять владу Австрії вплинути на Raiffeisen щодо його бізнесу в Росії Сьогодні, 25 квітня

Макрон захищає свою позицію про створення "стратегічної двозначності" для Росії Сьогодні, 25 квітня

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня