Самоврядна громада

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Рекорд із патріотичним колоритом

У минулому номері ми опублікували знімок найбільшого тризубу країни, утвореного із сільськогосподарської техніки компанії New Holland і зареєстрованого в «Книзі рекордів України» в номінації «Великі об’єкти» (категорія «Наука і технологія»).

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Децентралізація по-буковинськи

До Клішковецької об’єднаної територіальної громади, що в Хотинському районі Чернівецької області, входять три села. Ще задовго до об’єднання мешканці Клішківців переконалися, що спільними зусиллями можна робити великі справи. Наприклад, газифікувати своє село.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Україна знову отримає високогірну обсерваторію

Замінити кримську, яку загарбали росіяни, «Білий слон» не зможе, але «Гуцульська піраміда» стане найвищим Центром науки країни.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Тарас ВИНОГРАДНИК: «Мені часто закидають, мовляв, вічно ти чимось невдоволений!». А я ли­шень хочу, щоб працював закон»

Що таке цинамоновий хрущ, ви дізнаєтесь із цього інтерв’ю з людиною, яка робить неординарні речі, що викликають як подив, так і обурення оточення. А ще — пошук потаємного підтексту.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Чекаючи з моря… інвестицій

– Успіхи в господарській діяльності ДП «ОМТП» позитивно позначаються на добробуті портовиків уже тепер. Так, середня зарплата на підприємстві в 2015 році становила ­ 9716 гривень на місяць, що вище на 34 відсотки порівняно з 2014 роком.

Без вказівок із Києва
САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Без вказівок із Києва

Рішення про об’єднання Великокучурівської сільської ради, до якої входять села Годилів і Снячів, було прийнято 14 серпня 2015 року.…

Стимули й бар’єри на шляху децентралізації
САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Стимули й бар’єри на шляху децентралізації

Чому децентралізація відбувається не зовсім так, як планувалося? Що гальмує процес об’єднання громад? Що сприяє, а що заважає проведенню…

Володимир КАРПЛЮК: «Народний депутат може допомогти місцевому самоврядуванню тільки одним: з ранку до вечора працювати над удосконаленням законодавчої бази»
САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Володимир КАРПЛЮК: «Народний депутат може допомогти місцевому самоврядуванню тільки одним: з ранку до вечора працювати над удосконаленням законодавчої бази»

«На ірпінські дороги кладуть європейський асфальт». «Ірпіньводоканал» отримав нову сучасну техніку». «Міська рада запрошує на відкриття парку і стадіону».…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Національна гвардія. Стандарти НАТО й повернення Криму

Україна стоїть на порозі створення нової Національної гвардії. Її реформування відбудеться в два етапи й завершиться до 2020 року. Про це напередодні професійного свята заявив глава МВС України Арсен Аваков.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Бойове братерство об’єднало портовиків і військових моряків

Профспілка та керівництво Одеського морського порту вже не перший рік надають шефську допомогу військовим морякам та армії.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Древлянський мер – володар часу

У дні електоральних жнив претенденти на посади міських голів полюбляють атестувати себе смиренно й догідливо: «Я – господарник».

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Олександр СЄНКЕВИЧ: «Я – за прозорість у роботі міської влади»

Півмільйонний Миколаїв торік обрав своїм міським головою представника «Об’єднання «Самопоміч» бізнесмена Олександра СЄНКЕВИЧА. Про те, як змінюватиметься місто, – у нашому інтерв’ю з його новим очільником.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Закон про місцеві вибори: що робити далі?

– Такого низькоякісного закону я не пам'ятаю за свою 12-річну роботу в Центральній виборчій комісії, – каже заступник голови ЦВК Андрій МАГЕРА. Він переконаний: щоб не допустити подібних проблем, слід негайно змінювати підхід до виборчого законодавства.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Ключове слово: спроможність

Реформа місцевого самоврядування має визначальне значення для подальшого розвитку України.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Якісні адміністративні послуги – основа сервісної держави

Початок практичної реалізації реформи місцевого самоврядування й децентралізації влади висвітив низку проблем, пов’язаних із цими процесами. Знайти шляхи їх розв’язання можна лише через публічну фахову дискусію. Тому триває обговорення цих, без перебільшення, доленосних для нашої держави реформ.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Як змінити філософію діяльності місцевого самоврядування, або Чому «індики» проти? Чи дочекається «жаба» золотої стріли інвестицій?

На ці запитання шукали відповіді вчені, яких зібрала організатор і модератор надзвичайно актуального «круглого столу» з проблем децентралізації місцевого самоврядування – завідувач відділу правових проблем політології Інституту держави і права ім. В. М. Корецького, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Міський голова Одеси Геннадій ТРУХАНОВ: «Завдання міської влади – забезпечити всім необхідним сім’ї тих, хто нині виконує військовий обов’язок»

Поповнені під час четвертої черги мобілізації особовим складом підрозділи морпіхів удосконалювали на загальновійськовому полігоні в Миколаївській області свою професійну майстерність і бойове злагодження, набували психологічної стійкості та фізичної витривалості……

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Тут буде «місто-сад»

За кількадесят кілометрів від Одеси з’явилося поселення переселенців на зразок ізраїльського кібуцу В Одеському регіоні нині мешкають майже двадцять тисяч вимушених переселенців.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Морські профспілки готуються до активних дій

Низка актуальних проблем портової галузі – проект єдиного колдоговору для філій Адміністрації морських портів України (АМПУ), обсяги відрахувань адміністрацій портів профспілкам, кадрова політика і фінансування соціальної сфери – викликала гостру полеміку на черговому засіданні Координаційної ради голів профспілкових організацій…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Михайло СААКАШВІЛІ: «Одеса – це місто, де неможливе можливо»

Президент України Петро Порошенко представив активу області нового голову Одеської державної обласної адміністрації Михайла Саакашвілі.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Як у Львові перейменовували вулиці

У 1990 році, ще до проголошення незалежності України, у Львові розпочали перейменовувати вулиці й площі: радянські назви, які формували «совкову» свідомість, замінили на нові, повернули історичні.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Новояворівськ – місто молоді та розвитку

Новояворівськ – місто в Яворівському районі Львівської області, розташоване на висоті 300 метрів над рівнем моря на межі Розточчя й Надсянської низовини в мальовничій місцевості у верхів’ях річки Шкло. Місто має досить розвинену інфраструктуру й вигідне географічне розташування.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Полтавщина на історичних паралелях

Нині, коли знову немало розмов про адміністративно-територіальну реформу, нам не гріх згадати й історію. Ось стара карта Полтавської губернії... Дух перехоплює! На півночі Полтавщина мала прямий вихід до нинішнього українсько-російського кордону, межуючи з Курською губернією.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
«Не спіть, бо не знаєте вашої години», – латиною написано на дзвоні годинника львівської ратуші

Щодня, йдучи Львовом, чую, як б’є годинник на ратуші. Вкотре вдивляюся, як змінюється обличчя міста, і помічаю, що зникає те середовище, яке формує його архітектурно-історичну подобу.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Мирного неба й рівних доріг!

Голова Одеської обласної ради Михайло ШМУШКОВИЧ звітував за перші 100 днів перебування на посаді. Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року зі 110 депутатів, присутніх на 39-й сесії облради, 78 проголосували за кандидатуру Михайла Шмушковича.…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Комунальні субсидії: заява, декларація і жодних черг

З 1 травня набрали чинності внесені урядовою постановою зміни в Порядку призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Ще з минулого року вони анонсувались як «реформа системи надання житлових субсидій».…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Шлях до децентралізації через конституційну реформу

Система органів територіального управління складається із суб’єктів права самостійного вирішення питань, які стосуються місцевих громад на певній території. В основу діяльності органів територіальної компетенції покладено інтереси населення, громадян, які мають украй обмежені права забезпечення своєї життєдіяльності.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Регіоналізм як одна з форм децентралізації влади

Розкривається сутність регіоналізму як однієї з форм децентралізації влади в унітарних державах. У контексті зарубіжного конституціоналізму та аналізу положень Декларації щодо регіоналізму в Європі (від 4 грудня 1996 року) розглядається успішний приклад впровадження регіоналізму в Італії та Іспанії.

←попередня  1 2 3 4 5  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата