Журнал Віче

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Абстракції космічні, абстракції земні

«Я люблю Стьопу!». Такими простими і щирими словами підсумувала Наталія Заболотна свою схвильовану промову з нагоди відкриття нового мистецького осередку в Києві по вулиці Грушевського 9-а, «на околиці» Маріїнського парку, Art Ukraine Galleri  виставкою картин Степана Рябченка.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Герб нової України

Відколи стався Майдан, триває тяжкий перехід до народження нової України. Він болючий, суперечливий. І жертовний. Істинні цінності українці лише починають усвідомлювати. Людина і Сім’я. Війна і Волонтери.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Рекорд із патріотичним колоритом

У минулому номері ми опублікували знімок найбільшого тризубу країни, утвореного із сільськогосподарської техніки компанії New Holland і зареєстрованого в «Книзі рекордів України» в номінації «Великі об’єкти» (категорія «Наука і технологія»).

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Децентралізація по-буковинськи

До Клішковецької об’єднаної територіальної громади, що в Хотинському районі Чернівецької області, входять три села. Ще задовго до об’єднання мешканці Клішківців переконалися, що спільними зусиллями можна робити великі справи. Наприклад, газифікувати своє село.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Коли геній духу Івана Франка опускався на землю...

Відомо, що найважче жити геніям, коли вони далеко випереджають той час, у якому з’явилися на світ. Бо цей світ сприймає їх як ворогів, котрі не дають розкошувати старому, бо несуть той дух, який висвічує все не гідне людини.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Нюрнберзький процес: «життєвий простір» для Третього рейху. За рахунок України. Екскурс в історію. З позицій сьогодення

На основі вивчення документів та матеріалів Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі автор акцентує увагу на обґрунтуванні одного з важливих обвинувачень, висунутих головним військовим злочинцям щодо завоювання «життєвого простору» для «обраного» німецького народу за рахунок злодіянь проти інших народів, зокрема…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Важливі складові суспільної консолідації: досвід повоєнної Австрії

У статті аналізуються напрями діяльності провідних політичних сил та влади в Австрії в повоєнне десятиліття щодо досягнення суспільної консолідації.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Засоби масової інформації як суб’єкти іноземного впливу на державну політику

Засоби масової інформації не менш небезпечні, ніж засоби масового знищення.

ВЛАДА
В. СЮМАР: «…Або ми вбиваємо видання, або ми даємо йому шанс на життя…»

Отож хвала вам! Бережіть снагу. І чемно попередить вас дозвольте: Якщо мене ви й зігнете в дугу, То ця дуга, напевно, буде вольтова. Ліна КОСТЕНКО («Коректна ода ворогам». бірка віршів).…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Українcька мова на осі непідвладного часу

Час має свої закони.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Власним коштом

Величезний ресурс закордонного українства прагне бути залученим до трансформації держави Нині триває п’ята хвиля еміграції українців за кордон. Однак здається, цей небезпечний за своїми наслідками в майбутньому процес геть не тривожить можновладців.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Електронне декларування: формування правової традиції наражається на корупційну ментальність

У статті розкрито доцільність запровадження механізму прозорості матеріальних статків – майна, доходів, витрат і фінансових зобов’язань службових осіб, які мають відповідальне та особливо відповідальне становище, шляхом заповнення електронних декларацій.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Соціокультурні та правові засоби забезпечення національної злагоди в сучасній Індії

У статті проаналізовано індійський досвід формування спільної ідентичності як потужного засобу досягнення міжгромадської (міжконфесійної і міжетнічної) злагоди й порозуміння.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Організаційно-правові засади функціонування Європейського парламенту

Договором про заснування Європейського об’єднання з вугілля та сталі (Паризький договір 1951 р.) передбачалося створення Загальної асамблеї (англ.: Common Assembly) Європейського об’єднання з вугілля та сталі, члени якої делегувалися національними парламентами.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Ялту штормило

Ключовими темами 13-го саміту YES (Київ, 15-17 вересня) стали можливі наслідки президентських виборів у США, проблеми єдності Європи після Brexit, криза, спричинена біженцями, і зростання популізму в політиці, глобальні загрози тероризму і радикалізму, а також проблема соціальної нерівності та…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Європа: хор, квартети чи сольники?

Яку Європу ми пропонуємо нашим дітям? Це питання стало ключовим під час численних дискусій на ювілейному, 25-му, Економічному форумі в Криниці-Здруй — найбільшій та найважливішій зустрічі лідерів світу бізнесу і політики, яка давно і заслужено дістала назву «Центральноєвропейского Давоса».…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Парад незалежності на Хрещатику вичерпав дискусію, а нагородження героїв додало щему в серці

Україна відзначила чверть століття своєї незалежності. Президент в урочистій промові прокоментував цю дату так: «Насправді нам незрівнянно більше. Наступного року ми будемо відзначати сторіччя Центральної Ради та початку української національної революції ХХ століття.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Літо Малевича

Майже два місяці (9 червня — 7 серпня) в Україні тривав мистецький проект «Малевич+».…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Золотий Дюк. З Одеси і не раптом

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Шаховий Львів

Львів здавна вважається шаховою столицею України. Він дав світові 44 гросмейстери – більш ніж будь-яке інше місто країни.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Турецьке перехрестя

Багато шляхів історії пролягли через цей малоазійський п’ятачок. І сьогодні дороги, які вибирають народи, тяжіють до цієї дивовижної країни. Різні прапори майорять на цьому турецькому перехресті.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Спроба військового перевороту в Турецькій Республіці в ніч із 15 на 16 липня 2016 року: передумови, основні причини та наслідки

У статті висвітлюються: внутрішньополітична ситуація в Туреччині за останні декілька років; передумови та причини, які призвели до спроби військового перевороту в цій державі; реакція світової спільноти на ці події.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Brexit»: розлучення по-англійськи

Питання виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу (т. зв. «Brexit») із новою силою привернуло загальну увагу до старої проблеми взаємовідносин між Британією («Островом») та рештою Західної Європи («Континентом»).

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Культурна дипломатія України: чому не використовуємо резерви?

У складних умовах гібридної війни, економічної і політичної криз, в яких Україна перебуває вже третій рік поспіль, дуже важливими є відстоювання національної незалежності та територіальної цілісності нашої країни, подальша її підтримка міжнародною спільнотою.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Історична пам’ять і політична воля

Погляд на відносини Україна – Республіка Польща У статті обґрунтована необхідність взаєморозуміння сторін – стратегічних партнерів України і Республіки Польща. Згадуються негативи історичних нашарувань в українсько-польських відносинах.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Cui prodest? «Історична політика, спрямована на внутрішнього споживача, а не на будування корисної співпраці»

Депутати польського Сейму ухвалили так звану волинську постанову. У цьому документі йдеться, що криваві події на Волині та в Галичині 1943—1945 років були геноцидом поляків, котрий вчинили українські націоналісти.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Висновки та рекомендації постійних комісій місцевих рад. Теоретичний аспект

Результатом діяльності постійних комісій, їхнім продуктом є кількість і якість прийнятих ними рішень. А рішення з депутатського конвеєра «сходять» у двох різновидах — у вигляді висновків і рекомендацій. Цей специфічний продукт має задовольнити все розмаїття місцевих потреб соціального буття споживача — територіальної громади адміністративно-територіальної одиниці.…

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
«Банкопад», або Як Нацбанк України провадить очищення вітчизняної банківської системи

У 2014 році банківський сектор функціонував у екстремальних умовах. Анексія Криму, воєнні дії на Сході країни, девальвація гривні більш ніж на 50%, політико-економічні й соціальні потрясіння болісно вдарили по фінансовій системі.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Полілог. 20 років Конституції України

23 червня в «Президент-Готелі» відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена ювілею Конституції України. Організаторами виступили Офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні та Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України.

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА
Мета замовника — вибух країни

На місці вбивства відомого журналіста на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка засохлі від липневої спеки квіти. Через п’ять днів я стала свідком того, як це перехрестя оточила поліція. Експерти скрупульозно «чаклували» над асфальтом. Саме в тому місці, де вибухнула машина.

←попередня  1 2 3 4 5  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сікорський: Краще пустити заморожені кошти РФ на зброю для України, а не її відбудову Сьогодні, 19 березня

ЗМІ: Президент Румунії затвердив майбутнє навчання українських пілотів на F-16 в країні Вчора, 18 березня

Міністри країн ЄС погодили 5 млрд євро для допомоги Україні зброєю на 2024 рік Вчора, 18 березня

Шмигаль назвав п’ять ключових секторів України як майбутнього члена ЄС Вчора, 18 березня

Кабмін затвердив план реформ, за виконання яких Україна отримає 50 млрд від ЄС Вчора, 18 березня

Шмигаль підтвердив бажання України почати переговори з ЄС у першому півріччі Вчора, 18 березня

ЗМІ: Британія радить Україні тримати оборону на сході і зосередитися на ударах по Криму 17 березня

Макрон пояснив, як він прийшов до ідеї щодо іноземних військ в Україні 17 березня

Макрон: Приїду в Україну з конкретними пропозиціями і рішеннями 17 березня

"Радіо Свобода": Угорщина знову скаржиться державам ЄС на "утиски угорців" в Україні 16 березня