Журнал Віче №1, січень 2016

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Фотопроект «Успішна країна»

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Фотопроект «Успішна країна»

ВЛАДА
Тактичний бюджет

Чи не одразу після успішного голосування за державний кошторис-2016 Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив: документ потрібно вдосконалювати. Для цього вже до кінця лютого спільна робоча група з представників парламенту та уряду напрацює чіткий план «відродження національної економіки».

ВЛАДА
П’ять пріоритетів-2016

Верховна Рада України має зосередити роботу над п’ятьма основними напрямами: відродження національної економіки, боротьба з корупцією, здійснення реформ з децентралізації, освіти та охорони здоров’я, а також підвищення ефективності державного управління.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Микола Компанець. Глибока духовна криниця, до якої стежини ведуть звідусіль

Багато згадую, думаю, пишу, розповідаю своїм учням, друзям про творчість і саму постать Миколи Компанця. А що сказати? Це чудова людина, талановита, інтелігентна. Він володіє мудрістю, знаннями свого українського народу.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Театр про свободу, рабство й планетарне єднання народів

У непростих умовах гібридної війни Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької відходить від стереотипів дорогих вистав і тішить публіку своїм мистецтвом, пропонуючи нові культурно-розважальні й просвітницькі проекти.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Формула успіху Бориса Барського: «Не боятися поразок, жити граючи!»

Він, хоч як це дивно, сором’язливий і простий. І водночас містично привабливий і талановитий. Його воркітливий голос і щира усмішка зачаровують і розслабляють і, врешті, змушують посміхнутися, навіть коли він говорить серйозні речі.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Андрій ЗВЄРЄВ: «Словом, фільмом, кіно можна й потрібно здобувати перемоги»

Напередодні 2016 року Одеська кіностудія завершила зйомки пілотної серії першого від 2006 року багатосерійного художнього фільму «Пам’ять Сонця», присвяченого історії міста й області. Кінострічка стане першим великим проектом за останні дев’ять років.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Уболіваймо за Україну. ЧЄ-2016. Спроба номер шість – вдала!

Після поразки від збірної Іспанії в Києві стало зрозуміло, що Україна має зіграти шостий у своїй історії плей-оф відбірного турніру чемпіонатів світу та Європи з футболу.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Стелла ЗАХАРОВА: «Ніколи і нікому, за жодних обставин я не даватиму хабарів і, тим паче, «відкатів»

Скандал навколо міжнародного турніру зі спортивної гімнастики Ukrainian Nation Cup 2015 триває.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Фестиваль «Різдвяний Арсенал»

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Усе життя боявся однієї речі…»

125 років тому народився автор геніальних «Сонячних кларнетів» Павло Тичина…

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Ключове слово: спроможність

Реформа місцевого самоврядування має визначальне значення для подальшого розвитку України.

САМОВРЯДНА ГРОМАДА
Якісні адміністративні послуги – основа сервісної держави

Початок практичної реалізації реформи місцевого самоврядування й децентралізації влади висвітив низку проблем, пов’язаних із цими процесами. Знайти шляхи їх розв’язання можна лише через публічну фахову дискусію. Тому триває обговорення цих, без перебільшення, доленосних для нашої держави реформ.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Мирослав МАРИНОВИЧ: «Ми переконалися, що знання, які не спираються на солідний фундамент цінностей, стають небезпечними для суспільства»

У Львові живе й працює громадський діяч, публіцист, колишній дисидент і політв’язень радянських таборів Мирослав МАРИНОВИЧ, який уже 13 років є незмінним віце-ректором з місії та призначення Українського католицького університету.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Свобода слова, свобода віросповідання, свобода від злиднів і свобода від страху –

такий лейтмотив Міжнародного дня прав людини 2015 року.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Донбас і Крим: ціна повернення»

Академік Володимир Горбулін про сценарії відновлення територіальної цілісності України.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Паїсій Величковський — родимець полтавський

Преподобний Паїсій Величковський – знакова фігура для українського і світового православ’я. «Родимець полтавський» – так писав він сам про себе у своїй біографії, яку зачав на схилі літ, а тому, на жаль, не встиг закінчити.…

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА
Володимир СЕМИСТЯГА: «Я просто божеволів від того, що бачив!»

Із Володимиром ми зустрілись у Сєвєродонецьку, куди він приїхав у справах «Просвіти». Часу на спілкування в нього було небагато, та все ж нам вдалося поговорити, незважаючи на численні дзвінки його мобільного.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Не так уже й погано «сидіти на бобах»

Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН 2016 рік оголошено міжнародним роком зернобобових культур. Це підкреслює неабияке значення для раціону людини однорічних культур родини бобових, до яких належать квасоля, горох, сочевиця, горошок посівний, нут, боби кормові, люпин тощо.…

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА
Космічна Україна: статус зберігається, а програма оновлюється

За нинішніх надскладних умов Україна зберігає престижний статус космічної держави. Торік здійснено п’ять успішних пусків. На орбіту виведено ракети-носії «Дніпро» та «Зеніт», розроблені Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» та виготовлені Державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Наступність кращих – «Прогрес» у спадок

Спочатку все складалося кепсько. Ми приїхали до Запоріжжя, щоб напередодні ювілею Генерального конструктора авіадвигунів Ігоря Кравченка взяти в нього інтерв’ю. Та Ігор Федорович рішуче заявив: «Щодо нашого підприємства недоречні монопортрети. Одинаки двигуни не створюють.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Богдан Піх: «Оксамитових реформ не буває»

Про перспективу магістралі говорить директор Львівської філії ПАТ «Українська залізниця»…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Нація має майбутнє, якщо в неї є план на завтра

Революція гідності трансформувала свідомість та цінності українців. Але результати Майдану не задовольняють очікувань суспільства. Це незадоволення поділяє й міжнародна спільнота. Час грає проти нас. Країні потрібні реформи не на словах, а на ділі. Більше того, їй потрібне цілковите перезавантаження.…

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА
Глобальні соціальні мережі та кібербезпека особистості

Досліджуються глобальні соціальні мережі (Facebook, LinкedIn тощо) як нова віртуальна реальність ХХІ століття, яка може зашкодити кібербезпеці особистості.

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
Нагальність оптимального міжнародно-правового врегулювання глобальних біоетичних проблем сучасності*

Обрана автором рецензованої монографії тема наукового дослідження не тільки залишається конче важливою для суспільства, а й набуває дедалі більшої актуальності, бо коло глобальних біоетичних викликів та загроз невпинно зростає і потребує від міжнародної спільноти високого ступеня пильності й постійних…

ВЛАДА
Деякі роздуми щодо звернення віце-президента США Байдена до Верховної Ради України 8 грудня 2015 року

Це, наскільки мені відомо, уперше в історії, коли віце­президент Сполучених Штатів звертається до українського парламенту на пленарному засіданні.

ВЛАДА
Чи вистачить смiливостi поставити загальне благо вище за особисте?

У Штатів немає втоми від України. Але є величезна стурбованість тим, що в нашій державі відбувається. Під час дводенного візиту до Києва віце-президент США Джо Байден провів зустрічі з громадськими активістами та керівництвом країни.

ВЛАДА
Чинник кривої Кози

Не кричи матом – станеш приматом!

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата