Журнал Віче №1, січень 2015

ВЛАДА
Дали волю, не дали грошей?

Нічний експрес-режим прийняття державного кошторису-2015 та економічного пакета уряду виявив проблему з реалізацією частини цих законодавчих ініціатив на практиці вже в перші дні нового року.

ВЛАДА
Якщо йтимемо шляхом складних, але правильних змін і реформ…

Здобутки, втрати і майбутнє Так умовно можна назвати звіти Президента України і Прем’єр­міністра під час фінальних прес­конференцій 29 і 30 грудня. Перші особи держави намагалися дати об’єктивну оцінку всім втратам і зрушенням, котрі випали на долю України.

ВЛАДА
Гроші чи самостійність?

Практика списання зовнішніх державних боргів досить поширена в світі, а започаткували її 1956 року, коли був списаний держборг Аргентини. Так само з того часу списували борги різним країнам на загальну суму в понад 700 млрд. доларів США.

ВЛАДА
Надія та її слово

Більш як місяць (з 13 грудня 2014 року) голодує народний депутат України Надія Савченко (її тримають у московському слідчому ізоляторі) на знак протесту в зв’язку з незаконним її обвинуваченням у причетності до загибелі російських журналістів у зоні АТО на…

ВЛАДА
Як подолати енергозалежність від агресора?

Уперше за всі роки незалежності на терені України йде війна. Щоб приборкати агресора, потрібно не тільки перемогти його на фронті, а й подолати енергоекономічну залежність від нього. Особливо важливою є перемога в надважкому протистоянні з «Газпромом».

ВЛАДА
Трансформації силових відомств

Ключове завдання і МВС, і нашого комітету – це реформа органів внутрішніх справ, яка почнеться з якісної підготовки концепції майбутніх змін. Нині над концепцією паралельно працюють у Кабінеті Мініст­рів та Адміністрації Президента.

ВЛАДА
Кредитний договір - благо чи зашморг?

Щоб усвідомити, наскільки захищеними є фізичні та юридичні особи під час налагодження взаємовідносин із банківськими установами, потрібно відповісти на два запитання.

ВЛАДА
Охорона здоров’я прагне одужання

У Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я на чолі з Ольгою Богомолець представили проект Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в нашій країні на найближчі десять років.…

ВЛАДА
Оформити спадщину - 483 гривні

Саме стільки, а не тисячі чи десятки тисяч гривень має коштувати нині оформлення спадщини для близьких родичів у державного нотаріуса. Це дані Міністерства юстиції України, які передав «Вічу» народний депутат України Сергій Міщенко.…

ВЛАДА
Хто очолить боротьбу з корупцією?

Як зазначив Президент України Петро Порошенко, у нас нині два вороги: зовнішній – агресія Росії і внутрішній – корупція. Якщо з першим на Донбасі доблесно борються українські військові, то для боротьби з другим армію ще тільки формують.

ВЛАДА
Зміни в контексті соціальної культури

Вийти з нинішньої кризи Україна може лише шляхом реформ. Але що насправді означає реформувати країну? Щоб розібратися, доведеться відкинути псевдореформаторські ілюзії, зокрема одну з найпоширеніших – начебто для успішності реформ досить виявити так звану політичну волю.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Плакат – брат барикад

Розпочинаємо новий проект, присвячений призабутому різновиду графічного мистецтва – плакату. Точніше – плакату політичному, ще точніше – патріотичному. Запрошуватимемо художників-плакатників для публікації їхніх робіт. Щомісяця друкуватимемо по одному плакату з лаконічним резюме його автора.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Поважаймо право! Своє й інших

Щороку 10 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день прав людини, згадуючи в такий спосіб про прийняття цього дня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини – першого міжнародного документа, який задекларував рівність прав і свобод усіх людей.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Переселений Донбас шукає роботу

У Києві обговорили перспективи працевлаштування вимушено переміщених осіб із тимчасово окупованих територій країни…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Правова епоха Василя Тація

У житті немає випадковостей. Промовисте підтвердження того – життєвий шлях і професійна кар’єра Василя Тація – ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, президента Національної академії правових наук України, академіка, Героя України.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
«Я - Шарлі» та «Я - Волноваха»

Події, що сталися в Парижі зранку 7 січня в редакції сатиричного тижневика «Шарлі Ебдо», змінили картину не лише французької, а й світової системи безпеки. Озброєні ісламісти, убивши охоронця, увірвалися на ранкове планування.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Соборність - українська національна ідея

Перша стаття Конституції України визначає нашу державу як суверенну і незалежну, демократичну, соціальну та правову.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Гарячий подих засніжених Пісків

У селищі Піски, по суті, околиці Донецька, від якого рукою подати до найвідомішого нині, на превеликий жаль, аеропорту, останніми днями дуже гаряче.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Краматорськ — повернення в Україну!

Чим живе Краматорськ, котрий пережив окупацію терористами, сьогодні? Про що мріють його жителі та які плани мають на майбутнє? Про це в матеріалі нашого журналіста, який побував у «тимчасовій столиці» Донецької області.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Оборонний бюджет — під контроль

Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд і народні депутати – члени парламентських комітетів з питань національної безпеки та оборони Тарас Пастух і питань інформації та зв’язку Роман Семенуха взяли участь у нараді, організованій головою Донецької облдержадміністрації Олександром Кіхтенком…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Війна і мир на Донбасі

Війна і мир. Сьогодні це словосполучення набуло на Донбасі нового звучання й нового, принаймні для нас, українців, змісту.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Поки останній солдат...

На перший погляд Горностайпіль на Чернігівщині є звичайнісіньким українським селом. Насправді ж воно славетне своєю бойовою історією. На його теренах під час Другої світової війни розташовувався концтабір військовополонених. Спочатку там утримували наших, а згодом, після перемоги, і німецьких солдатів.…

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Імітація армієтворення

Ніхто з нас навіть у найстрашнішому сні не міг уявити, що вогненний смерч обрушиться на українську землю.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Загинули за Україну. Вічна пам'ять героям!

Починаючи з імен загиблих героїв Небесної Сотні, з березня 2014 року «Віче» публікує список жертв Революції гідності. Вона почалася на Майдані й триває нині.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Євген Сверстюк: «Мало самого таланту: треба мати український хребет. Той хребет, який

Людина приходить у світ, щоб виповнити його таїною своєї присутності. Таїною, яка помножує радість, мудрість та світлість Божого задуму. Розмову про Євгена Сверстюка слід провадити спокійно, поза пафосом і дифірамбами.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Інноваційний сухпайок

Добовий харчовий пайок для розвідника важить понад три кілограми. Військові в зоні АТО, йдучи на завдання, нерідко мусять робити вибір між цим пайком і ще однією гранатою. Зазвичай вони приймають рішення не на користь шлунка.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Вода і геополітика

Екологи та політичні експерти пророкують, що війни XXI століття точитимуться не за вуглеводні чи сфери політичного впливу, а за… воду.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Клим ЧУРЮМОВ: «Вважаю, що це «українська» комета, і місце посадки зонда пропоную назвати «Київ»

На запитання відповідає відомий астроном, який разом зі Світланою Герасименко у вересні 1969-го відкрив таємничу комету, відразу названу їхніми іменами.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Як аспірантка Клима Чурюмова Світлана Герасименко сфотографувала… комету

Світлана Герасименко народилася в містечку Баришівка на Київщині сім десятиліть тому. Її юність припала на час, коли розпочалося активне освоєння космосу. Багато ровесників Світлани мріяли стати космонавтами, а вона – астрономом. І стала.

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Космічний ентузіазм і світові здобутки

Після того, як у листопаді минулого року автоматизований модуль Philae здійснив успішний спуск із міжпланетного зонда Rosetta на ядро комети 67Р/Чурюмова – Герасименко і розпочав її дослідження, світ укотре згадав про діяльність нашої держави в космічній галузі.…

←попередня  1 2  наступна→

Архів журналу Віче

Віче №4/2016 №4
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім визнав, що через затримку з допомогою Україна втратила Авдіївку Сьогодні, 25 квітня

Голова МЗС: Лише військової допомоги США недостатньо для перемоги над Росією Вчора, 24 квітня

Глава Пентагону поговорив з грецьким колегою на тлі публікацій про тиск щодо Patriot для Києва Вчора, 24 квітня

Держдеп США згадав телемарафон у звіті щодо порушень прав людини Вчора, 24 квітня

Рекордна партія зброї з Британії, новини щодо допомоги США, МЗС обмежує "ухилянтів": новини дня Вчора, 24 квітня

Зеленський і Сунак обговорили найбільший військовий пакет від Британії 23 квітня

Знайти в США зброю для України на всю суму допомоги ЗСУ може бути проблемою – посол 23 квітня

Туск: Польща не передасть Patriot Україні, але допоможе іншими засобами 23 квітня

Кулеба пояснив, чому консульства України зупинили надання послуг чоловікам мобілізаційного віку 23 квітня

Зеленський заявив про домовленість щодо ATACMS для України 23 квітня