Пт, 19 грудня 2025

ЄС ухвалив рішення про 90 млрд євро для України

Саміт Європейського союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.


Фото: www.eurointegration.com.ua

Саміт Європейського союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.

Про це завив президент Євроради Антоніу Кошта, а також німецький канцлер Фрідріх Мерц, повідомляє Європейська правда.

Рішення ухвалили після того, як ЄС відмовився від варіанту "репараційної позики", який тривалий час обговорювали перед тим.

"Ми домовилися. Затверджено рішення надати Україні підтримку у розмірі 90 мільярдів євро на 2026-27 роки. Ми взяли зобов'язання і виконали його", - заявив Кошта.

Президент Євроради не уточнив, про яку схему фінансування йдеться, але за даними ЄП, затверджений варіант спільного запозичення, яке зробить Євросоюз. Це рішення вимагало затвердження за принципом одностайності.

Фрідріх Мерц уточнив, що кошти підуть також на військові потреби Києва.

"Цих коштів достатньо для покриття військових і бюджетних потреб України на найближчі два роки. Це вирішальний сигнал для закінчення війни, оскільки Путін піде на поступки лише тоді, коли зрозуміє, що його війна не принесе йому вигоди", - заявив німецький канцлер.

Раніше ЄвроПравда розповідала, що Саміт ЄС зайшов у глухий кут щодо репараційної позики, довелося перейти до плану Б, який зрештою спрацював.

Президент ЄвроРади Антоніу Кошта пообіцяв, що лідери не підуть з саміту без рішення щодо грошей для України.

Читайте також статтю "Все про прем'єра Бельгії, який блокував гроші для України".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Як відстежувати ефективність ваших ставок як професійний гандикапер Сьогодні, 08 січня

Огляд 4-ї гри «Клівленд Кавальєрс» проти «Індіана Пейсерз» Сьогодні, 08 січня

Зеленський на Кіпрі попросив ЄС не висувати Україні "надмірних вимог" під час перемовин Вчора, 07 січня

"Про ядерну зброю не йдеться": Зеленський розповів про європейські гарантії Україні Вчора, 07 січня

Зеленський анонсував нові перемовини з представниками США: говоритимуть про території Вчора, 07 січня

Макрон: кілька тисяч військових можуть бути розгорнуті в Україні після припинення вогню Вчора, 07 січня

Карні розповів про внесок Канади у гарантії безпеки для України Вчора, 07 січня

Зеленський прибув на Кіпр Вчора, 07 січня

Макрон допустив "контакт" з Путіним у найближчі тижні Вчора, 07 січня

Швеція надасть Gripen та допоможе з розмінуванням моря після досягнення миру Вчора, 07 січня