На один незабутній вечір резиденція посла Австрії в Києві перетворилася на справжню художню галерею. Чарівника, який допоміг зробити це, звати Олег Любківський. Він художник, графік, автор дуже цікавих творів, що концентрують образ Чернівців у контексті загальноєвропейської культури.
Студенти й викладачі Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука зберігають традиції художників-бойчукістів, представників «розстріляного Відродження».
Таку назву має виставка народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, члена Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва Івана Марчука в Мистецькому Арсеналі.…
У Південній Пальмірі є багато традицій, які допомагають її мешканцям почуватися одеситами. Одна з них – рейтинг популярності людей і подій півдня України «Народне визнання», заснований 15 років тому Південноукраїнським Медіа Холдингом.
У редакції журналу відбулася перша творча зустріч із киянами відомих одеситів – виконавця понад трьох тисяч пісень Олексія Семенищева та автора сімдесяти поетичних книжок Ігоря Потоцького.…
25 лютого – 145 років від дня народження Лесі Українки…
Справа, яка понад сотню років тому сколихнула всю Полтаву, і нині може вважатися повчальною у світлі судової реформи.
Ризик потрапити в аварію на вітчизняних дорогах у 5—6 разів вищий, аніж у європейських країнах. Через це щороку в ДТП гинуть більш як 4 тисячі осіб, а ще понад 30 тисяч травмуються.
Ним є запровадження європейського технічного контролю наземних автотранспортних засобів. Викладено ідею формування в Україні європейського рівня системи технічного огляду з метою здійснення технічного контролю, технічної експертизи та технічної сертифікації наземних автотранспортних засобів.…
Проаналізовано наукові підходи до категорії загального об’єкта злочину.
Досліджується дискусійне питання визначення передбаченого статтею 57 Конституції України права кожного знати свої права та обов’язки в системі юридичних понять. Наголошується на відсутності єдиного підходу до розуміння цього права в його співвідношенні з поняттям гарантій.
Проаналізовано стан законодавства, яким регламентувалася діяльність державних службовців у пострадянській моделі державного управління, вказано на деякі суперечності нормативних актів, а відтак – і причини низьких рейтингів глобальної конкурентоспроможності за складовими якості державних інституцій України.
Аналізуються причини дестабілізації ситуації у країнах Близького Сходу та Африки, дефрагментації країн, поява нових державних утворень та можливі критерії їх визнання міжнародною спільнотою.…
На основі матеріалів засідань ІІ сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у вересні–листопаді 1947 року й публікацій у газеті «Правда» проаналізовано події, пов’язані з обранням на сесії одного з непостійних членів Ради Безпеки ООН.
Наступне засідання Міжпарламентської асамблеї Україна–Польща відбудеться в Києві в березні–квітні. Для його підготовки до нашої столиці приїде співголова асамблеї з польської сторони – віце-Маршал Сейму, голова фракції правлячої партії «Право і справедливість» у парламенті Ришард Терлецький.
Повноваження російської делегації анульовані на весь 2016 рік. Про це напередодні початку зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявила Голова асамблеї Анн Брассер.
Сирійська авантюра Путіна не відрізняється від історичних прикладів минулого. Мені вона нагадує горезвісні тридцяті роки минулого століття, коли інший диктатор удався до демонстрації власної військової потуги в Іспанії, аби врятувати тамтешнього правителя – генерала-заколотника Ф. Фрáнко.
20 вересня минулого року кримськотатарські активісти заблокували адміністративний кордон із Кримом на Херсонщині. Вони оголосили, що не пропустять жодної вантажівки й жодного вантажу, який везе український товар до окупованого півострова.
У грудні минулого року український інформаційний простір вразив черговий скандал: на сайті Музею Західної Фрісландії нідерландського міста Горн з’явилося повідомлення: мовляв, викрадені в них 2004 року картини та цінності перебувають в Україні.
Концепція безпеки і сучасні реалії геополітичної ситуації в Європі…
Зі стенограми пленарного засідання Верховної Ради України 16 грудня 1992 року (вів засідання тодішній Голова Верховної Ради І. Плющ).…
2 січня 2016 року пішов з життя Ігор Степанович Скрутень, перший головний редактор журналу «Віче»…
Одним із найголовніших і найпріоритетніших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є не лише оплата листка непрацездатності (лікарняного), а й швидке повернення застрахованої особи до роботи після тривалої непрацездатності.
Парламентські слухання «Про реформу охорони здоров’я в Україні» вкотре засвідчили: МОЗ і профільний Комітет Верховної Ради продовжують конфліктувати. Через різне бачення стратегії реформ на законодавчу та й будь-яку іншу співпрацю між ними годі сподіватися.…
Яка система освіти нам потрібна, з'ясовували учасники парламентських слухань «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».…
Усвідомлення того, що вони загинули, а ми й далі живемо по-старому, ранить, наче куля, ятрить, рве душу. Лютий 2014-го, коли серед білого дня в самому центрі столиці десятками розстрілювали людей, навряд чи колись зітреться з пам’яті очевидців.
Україна сьогодні є однією з найбільш корумпованих країн світу. І це попри чи не найактивнішу в світі «боротьбу» з корупцією. Чому так виходить? Можливо, тому, що ця «боротьба» якась неправильна, несправжня чи антинаукова? Тобто псевдоборотьба.
Півмільйонний Миколаїв торік обрав своїм міським головою представника «Об’єднання «Самопоміч» бізнесмена Олександра СЄНКЕВИЧА. Про те, як змінюватиметься місто, – у нашому інтерв’ю з його новим очільником.…
Архів журналу Віче
№9 | |
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Глава МЗС Британії оголосив про великий пакет допомоги Україні на понад 600 млн фунтів
Ердоган: Повернення Криму Україні є вимогою міжнародного права
Латвія передасть Україні новий пакет військової допомоги, куди увійдуть бронетранспортери
Прем’єр Хорватії у Києві зустрівся з Зеленським
Заарештовані в Німеччині троє чоловіків шпигували за ексрозвідником з України
Британія: Чим довше Україна утримує позиції на Курщині, тим слабші позиції Путіна
Шмигаль: Україна не пізніше кінця 2025 року має бути готова до вступу в ЄС
Байден та Стармер обговорять дозвіл України на удари по Росії далекобійною зброєю
Британія, ФРН та Франція обіцяють Ірану санкції через постачання РФ балістики
Apple програла справу у Суді ЄС щодо 13 млрд євро податків