Відкриття першого кластера у перемовинах про вступ до ЄС з Україною та Молдовою є абсолютно необхідним, для цього все готово, а відповідне рішення знаходиться в руках Ради ЄС.

Відкриття першого кластера у перемовинах про вступ до ЄС з Україною та Молдовою є абсолютно необхідним, для цього все готово, а відповідне рішення знаходиться в руках Ради ЄС.
Про це заявила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос на засіданні комітету з закордонних справ Європейського парламенту 3 червня, передає кореспондентка "Європейської правди".
Кос підкреслила, що Україна та Молдова готові до відкриття першого кластера, і Рада ЄС повинна знайти шляхи для цього.
"Нам абсолютно необхідно зробити наступний крок з Україною та Молдовою. Обидві країни виконали своє домашнє завдання. Все готово і в руках Ради, щоб відкрити перший кластер", - наголосила Марта Кос.
Вона нагадала, що саме "вступ до ЄС для України є ключовою гарантією безпеки. Ми повинні зробити це реальністю".
"Ми повинні опрацювати рух уперед, зберегти динаміку реформ в Україні, допомогти нашим державам-членам вирішити їхні проблеми і, зрештою, відповісти на наші найбільші виклики безпеці з часів Другої світової війни", - переконана вона.
Марта Кос також зауважила на прогрес у реформах, який демонструє Україна.
"Тридцять шість індикаторів реформ були досягнуті завдяки постійним зусиллям у сфері традиційних реформ, боротьби з корупцією, лібералізації енергетичного ринку, корпоративного управління та бізнес-клімату. Ці реформи, досягнуті за найскладніших умов, не є абстрактними. Вони безпосередньо підтримують вступ України до ЄС і наближають її до Союзу в усіх сенсах – політичному, правовому та економічному", - розповіла єврокомісарка.
Як повідомляла "ЄП", Брюссель розробляє сценарій проведення "паралельних переговорів" про вступ України до ЄС в обхід Угорщини – перші кроки в його реалізації вже зроблені, хоча офіційно про це воліють не повідомляти.
Міністр з питань ЄС Угорщини Януш Бока 27 травня заявив, що Угорщина продовжить блокувати вступ України до ЄС через шпигунські скандали.
Детально читайте у статті: "План Б" для вступу України в ЄС. Як Брюссель готується допомагати Києву попри вето Угорщини.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
FT: послу ЄС не дозволили оглянути пошкодження на нафтопроводі "Дружба"
Президентка Єврокомісії обговорила із Зеленським ситуацію з "завислим" кредитом на €90 млрд
Трамп: нові удари були спрямовані на групу лідерів Ірану
Трамп погрожує припинити "всю торгівлю" з Іспанією
ЗМІ: країни ЄС висловлюють скепсис щодо швидкого вступу України
Зеленський: вірю, що Орбан програє вибори і ми нормалізуємо відносини з Угорщиною
МЗС Угорщини викликало посла України через мобілізацію угорців
"Це не нескінченна війна": Гегсет розкрив цілі операції США в Ірані
Макрон готовий до розгортання ядерної зброї в європейських країнах-союзниках
Франція та Німеччина створили координаційну групу з питань ядерної зброї