13 травня

Келлог заявив, що Польща може долучитись до "сил стримування" в Україні західніше Дніпра

Спеціальний посланник президента США Кіт Келлог стверджує, що в межах потенційного врегулювання повномасштабної війни Росії проти України обговорюється розміщення іноземних сил на захід від Дніпра.

Спеціальний посланник президента США Кіт Келлог стверджує, що в межах потенційного врегулювання повномасштабної війни Росії проти України обговорюється розміщення іноземних сил на захід від Дніпра.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він сказав в ефірі Fox News.

Келлог наголосив, що США виступають насамперед за "всеосяжне припинення вогню", після чого сторони мають обговорювати інші питання – від статусу окремих територій, Запорізької АЕС, повернення українських дітей і перспектив членства України в НАТО.

"Ми говоримо і про "сили стійкості" (resilience force)… Ідеться про британців, французів, а також німців, а тепер і поляків, які розмістять сили на захід від річки Дніпро, що означає, що вони поза зоною досяжності (Росії. – Ред.)", - сказав посланник Трампа.

Тим часом на схід від Дніпра, за словами Келлога, можуть бути розміщені "миротворчі сили" за участю певної третьої країни, "щоб можна було фактично контролювати припинення вогню".

Зазначимо, що відмова відправляти війська в Україну є системною позицією нинішнього польського керівництва, тож невідомо, що саме мав на увазі посланник президента США.

Раніше стало відомо, що спецпосланці президента США Дональда Трампа Стів Віткофф і Кіт Келлог відправляться в Стамбул, де у четвер можуть відбутись переговори між Україною та РФ.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що якщо Путін відмовиться приїхати у Туреччину, це стане останнім сигналом про небажання Росії закінчувати війну.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

"Принципова позиція": Сибіга похвалив президента Польщі за відмову від зустрічі з Орбаном Вчора, 30 листопада

Президент Польщі скасував зустріч з Орбаном після його вояжу до Путіна Вчора, 30 листопада

Зеленський і Макрон зустрінуться в понеділок у Парижі 29 листопада

Зеленський розповів про очікування від переговорів української делегації у США 29 листопада

Делегацію України для переговорів про "мирний план" замість Єрмака очолив Умєров 29 листопада

Axios: Єрмак мав летіти до США для переговорів з Віткоффом і зятем Трампа 29 листопада

Трамп хоче визнати окупацію, 11 млрд на ЗСУ від Німеччини, реакція на Єрмака: новини дня 29 листопада

"Фатальне поєднання": Туск прокоментував відставки в Україні в контексті світових подій 28 листопада

ЗМІ: Віткофф і Кушнер зроблять Путіну пропозицію щодо окупованих українських територій 28 листопада

Бундестаг схвалив бюджет Німеччини на 2026 рік з 11,5 млрд євро для України 28 листопада