Угода про мінерали, підписана Україною та США 1 травня 2025 року, не суперечить законодавству ЄС і не стане перешкодою для вступу України до Європейського Союзу.

Угода про мінерали, підписана Україною та США 1 травня 2025 року, не суперечить законодавству ЄС і не стане перешкодою для вступу України до Європейського Союзу.
Про це на брифінгу у Брюсселі 2 травня повідомила головна речниця Європейської комісії Паола Піньо, передає кореспондентка "Європейської правди".
Головна речниця Єврокомісії заявила, що угода про надра між Україною та США бере до уваги плани України щодо вступу до ЄС і закодонавство ЄС.
"Ми вітаємо досягнуту вчора домовленість, яка бере до уваги, зокрема, процес вступу України до ЄС і законодавство ЄС, що, очевидно, має ключове значення", - наголосила Паола Піньо.
"Це те, що ми обговорювали з нашими українськими колегами. Ми розуміємо, що це також було їхнім інтересом – переконатися, що угода не стане на заваді можливому майбутньому приєднанню (до ЄС). Тому про це також важливо сказати", - додала вона.
Варто зауважити, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль висловив очікування, що Верховна Рада ратифікує підписану в ніч на 1 травня угоду про надра зі США на початку наступного тижня – до 8 травня.
Зазначимо, наразі не опубліковані "технічні" частини вказаної угоди, без яких неможливо зробити висновки про їх довгострокові наслідки для України.
Детальніше те, що відомо станом на зараз, читайте в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка – Копалини в обмін на зброю. Що увійшло в угоду України зі США та які ризики лишаються.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін
Чи важко вашому бізнесу охопити нових клієнтів поза межами фізичної локації?