Цього тижня Верховна Рада України працюватиме у пленарному режимі. У народних депутатів на порядку денному надважливі законопроекти, як-от внесення змін до Конституції України й до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Проте в перший день пленарного тижня народні обранці «розігрілися» переваждно еконмічними та соціальними ініціативами.
Сьогодні на ранковому засіданні Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту інвалідів, які не мають права на призначення пенсії чи соціальних допомог».
Законом внесено зміни до Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якими встановлюється, що інваліди, котрі не мають права на призначення пенсії чи соціальної допомоги відповідно до законів «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», мають право на отримання відповідних пільг на підставі довідки, виданої структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної, районної у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчим органом міської ради за місцем проживання, в якій зазначено прізвище, ім’я, по батькові, група та причина інвалідності, а у відповідних випадках – також їхні основні нозологічні форми захворювань (зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату). Своєю чергою, до законів «Про міський електричний транспорт» та «Про автомобільний транспорт» вносяться зміни, згідно з якими відповідні транспортні пільги надаються також на підставі зазначеної довідки.
Парламентарії ухвалили також Закон «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту», яким звільнення від оподаткування податком на додану вартість поширено на операції з ввезення на митну територію України:
тканин (матеріалів), які використовуються для виготовлення шоломів, а також тканин (матеріалів), що використовується для виготовлення бронежилетів.
Окрім того, Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення зміни до розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо спеціальних засобів індивідуального захисту».
Законодавчим актом на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства звільнено від оподаткування ввізним митом тканини (матеріали) для виготовлення шоломів.
Народні депутати ухвалили також Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати». Законодавчим актом встановлено, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності може бути більший за 12 відсотків нормативної грошової оцінки в разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Відповідні зміни внесено до пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України.
Сьогодні ж парламентарії розглянули низку законопрокетів у першому читанні.
Так, Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції». Законопроектом зокрема пропонується скасувати обов’язковість надання всіма учасниками документів, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним у статті 17 чинного закону. Документ також передбачає підвищення вартісної межі застосування норм закону для закупівлі товарів та послуг до 200 тис. гривень, робіт – 1200 тис. гривень та для застосування процедури запиту цінових пропозицій до 500 тис. гривень. Окрім того, законопроектом пропонується усунути правову колізію в частині строків внесення змін до конкурсної документації, врегулювати питання письмового підтвердження документів, що подаються для оприлюднення замовниками, надати можливість вносити зміни до запиту цінових пропозицій, врегулювати питання закупівлі послуг з централізованого постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення тощо.
Сьогодні ж парламентарії прийняли за основу проект закону «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» (щодо психологічної реабілітації військовослужбовців після виконання завдань у бойових умовах)». Законопроектом пропонується надати військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, а також особам, звільненим у запас, після виконання ними службово-бойових завдань в екстремальних (бойових) умовах права на безкоштовне проходження психологічної, медико-психологічної реабілітації у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до них.
Народні депутати прийняли за основу й проект закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору учасників антитерористичних операцій та членів сімей загиблих. Законодавчим актом пропонується звільнити від сплати судового збору позивачів – членів сімей загиблих за подання заяви про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій, та учасників антитерористичної операції – за подання позовів щодо спорів, пов’язаних із наданням статусу учасника бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Також парламент прийняв за основу проект закону «Про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб», який пропонує доповнити статтю 164 Податкового кодексу України нормою, відповідно до якої не оподатковуватимуться пенсії, які виплачуються учасникам бойових дій Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Фото Миколи БІЛОКОПИТОВА.
Автор: Тарас РОМАНЮК
Архів журналу Віче
|
№12 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Білий дім: Трампу та Україні розповіли про переговори в Кремлі
Сибіга розповів, як ЄС може посилити економічний тиск на Росію навіть в обхід Угорщини
Сибіга повідомив про запрошення делегації України на переговори до США
У Польщі кажуть, що від рішення про фінансування України "залежить доля війни"
Фон дер Ляєн оголосила два рішення щодо фінансування України у 2026-27 роках
ЄС профінансує дві третини фінансових потреб України у наступні два роки
В Італії вважають участь у програмі НАТО щодо закупівлі зброї США для України "передчасною"
Країни НАТО проти підриву суверенітету України щодо її права на вступ до альянсу – Сибіга
ЄК у середу презентує офіційну пропозицію, як передати Україні заморожені активи РФ
"Ми не сприймемо нову Ялту". Норвегія пояснила очікування від переговорів з Кремлем