Пн, 22 червня 2015

Полтавщина розпочинає процес децентралізації

Депутати Полтавської обласної ради ухвалили на сесії перспективний план формування територіальних громад, розроблений відповідно до вимог широкомасштабної адміністративно-територіальної реформи.

За це рішення на другому пленарному засіданні двадцять дев’ятої сесії проголосували 76 народних обранців, один був проти, двоє утрималися.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко висловив подяку депутатському корпусу за прийняття цього відповідального й важливого рішення.

– Для нас нині питання адміністративної реформи є важливим. Полтавщина – перспективна область, ми маємо йти попереду, демонструючи своїм прикладом, що реформа діє та дає позитивні результати, – наголосив Валерій Анатолійович. – Це перший крок до децентралізації влади у нашій області. Ми вже маємо проект реформування і наступним нашим кроком буде його реалізація.

Відповідно до перспективного плану на території області планують об’єднати 59 територіальних громад (наразі на Полтавщині 503 сільські, селищні та міські ради, 1840 населених пунктів). Ще 200 сільських рад вирішили не об’єднуватися і залишаються у старих межах. Проте, як наголосив Валерій Головко, прийняття перспективного плану не означає, що вони не можуть змінити своє рішення й приєднатися до вже наявного об’єднання чи створити нове. За словами голови ОДА, перспективний план – це лише намір про об’єднання громад, декларація такого бажання. Проте саме він започатковує реформування. Після прийняття сесією обласної ради перспективний план затверджуватимуть безпосередньо об’єднані громади.

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Білий дім: Трампу та Україні розповіли про переговори в Кремлі Сьогодні, 04 грудня

Сибіга розповів, як ЄС може посилити економічний тиск на Росію навіть в обхід Угорщини Вчора, 03 грудня

Сибіга повідомив про запрошення делегації України на переговори до США Вчора, 03 грудня

У Польщі кажуть, що від рішення про фінансування України "залежить доля війни" Вчора, 03 грудня

Фон дер Ляєн оголосила два рішення щодо фінансування України у 2026-27 роках Вчора, 03 грудня

ЄС профінансує дві третини фінансових потреб України у наступні два роки Вчора, 03 грудня

В Італії вважають участь у програмі НАТО щодо закупівлі зброї США для України "передчасною" Вчора, 03 грудня

Країни НАТО проти підриву суверенітету України щодо її права на вступ до альянсу – Сибіга Вчора, 03 грудня

ЄК у середу презентує офіційну пропозицію, як передати Україні заморожені активи РФ Вчора, 03 грудня

"Ми не сприймемо нову Ялту". Норвегія пояснила очікування від переговорів з Кремлем Вчора, 03 грудня