Ср, 04 листопада 2015

Найбільше хліба в Україні намолотили на Харківщині

 

Такі дані озвучив на всеукраїнській селекторній нараді директор департаменту землеробства і технічної політики в АПК Мінагрополітики України Володимир Топчій.

Він проінформував, що нині в Україні прибрали 94% площ, засіяних зерновими й зернобобовими культурами.

«Щодо валового збору зерна, хотів би відзначити такі області, як Харківська, де намолочено 4,256 млн. тонн, Полтавська – 4,153 млн. тонн, Дніпропетровська – 3,862 млн. тонн, Вінницька – 3,658 млн. тонн, Одеська – 3,648 млн. тонн, Черкаська  – 3,215 млн. тонн. Це ті області, які фактично, сформували основу й фундамент зернової продовольчої безпеки, експортного потенціалу», – зауважив Володимир Топчій.

Заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер повідомив, що в регіоні прибрано вже 98% площ (1045,4 тис. га). Один із головних підсумків збирання врожаю  – створення великого запасу продовольчої пшениці.

«Згідно з прогнозним балансом попиту та пропозиції на 2015/2016 маркетинговий рік загальна потреба в пшениці до врожаю-2016 становить 266,4 тис. тонн, на місяць  – 29,6 тис. тонн. Станом на 1.10.2015 р. в області задекларовано 623,4 тис. тонн продовольчої пшениці, що в 2,3 разу більше за потребу. Тому продовольчою пшеницею ми будемо забезпечені й можемо нею ще й поділитися»,  – зазначив Марк Беккер.

За його інформацією, схожа ситуація в Харківській області також із запасами гречки: її зібрали на 20% більше, ніж потрібно для регіону. До врожаю 2016 року в області необхідно було запасти 5,4 тис. тонн гречаної крупи, для чого необхідні 8,3 тис. тонн зерна гречки. Станом на 01.10.2015 р. в області задекларовано 9,9 тис. тонн зерна гречки, або 119,3% до потреби.

Архів журналу Віче

Віче №7/2016 №7
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Нідерланди викликали посла РФ через злам камер на маршрутах військових поставок до України Сьогодні, 14 липня

Антибалістична коаліція, влада Польщі захистила українок, російські кібератаки на ЄС: новини дня Сьогодні, 14 липня

Макрон: Україна отримає перші винищувачі Rafale у 2028-2029 роках Сьогодні, 14 липня

Британія приєдналась до програми допомоги Україні від ЄС на 90 млрд євро Вчора, 13 липня

"ЄвроПравда" дізналася, які держави та виробники увійшли в "антибалістичну коаліцію" Вчора, 13 липня

Будріс: завтра відкриємо 6-й кластер для України, а всі інші відкладемо до осені Вчора, 13 липня

Німеччина викликає російського посла через кібератаки Вчора, 13 липня

Сибіга відреагував на інцидент у Польщі з образами українців в автобусі Вчора, 13 липня

У Парижі розповіли, хто входить до складу "коаліції рішучих" і приїде на саміт Вчора, 13 липня

Роковини Волині, смерть сенатора Ліндсі Грема, 50 тисяч дронів для ЗСУ: все за вихідні Вчора, 13 липня