Чт, 14 січня 2021

Угорський міністр їде до Кулеби, щоби владнати кризу у відносинах

Міністри закордонних справ України і Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто домовилися про переговори у Києві на фоні жорсткої кризи у відносинах.

Міністри закордонних справ України і Угорщини Дмитро Кулеба і Петер Сійярто домовилися про переговори у Києві на фоні жорсткої кризи у відносинах.

Інформацію про те, що візит міністра вже узгоджений, "Європейській правді" підтвердив очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

За словами Кулеби, очікується приїзд угорського посадовця до кінця місяця.

"Угорщина для нас важливий партнер і близький сусід. Сусіди, буває, сваряться, але потім мають миритися, бо залишаються сусідами. Тому ми домовилися, що наприкінці січня мій колега Петер Сійярто відвідає Київ для обговорення ситуації у двосторонніх відносинах і шляхів вирішення проблем на основі принципу взаємної поваги", - заявив міністр у коментарі на запит ЄвроПравди.

Інші джерела також кажуть, що візит запланований на останній тиждень січня, вже після зміни влади у США.

За даними ЄП, йдеться не про офіційне засідання міжурядової комісії, яке було підставою для зустрічей Кулеби із Сіярто раніше цього року, а про персональний візит угорського міністра для пошуку виходу з кризи у відносинах.

Ініціатором переговорів стала Угорщина, втім, запрошення до зустрічі у Києві, за даними одного з джерел ЄП, надійшло від української сторони.

Як відомо, нове загострення у відносинах почалося після серії обшуків, проведених СБУ на Закарпатті та повідомлень про кримінальні провадження проти посадовців-угорців. Лідер товариства угорської культури Василь Брензович, що став один з фігурантом розслідувань, на початку грудня залишив Україну. Криза додатково загострилася після некоректних заяв представників угорської партії влади про ситуацію в Україні.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Іспанія цьогоріч надасть підтримку Україні на мільярд євро Сьогодні, 18 березня

ЗМІ: Росія розширила підтримку Ірану розвідданими у протистоянні зі США та Ізраїлем Сьогодні, 18 березня

Зеленський розпочав візит до Іспанії, де має зустрічі з прем'єром і королем Сьогодні, 18 березня

Словаччина не вірить обіцянці України відновити "Дружбу" за шість тижнів Сьогодні, 18 березня

Що насправді хоче жінка, коли каже «мені нічого не треба» Сьогодні, 18 березня

Зеленський обговорив з Рютте розширення масштабів закупівлі зброї США для України Сьогодні, 18 березня

У НАТО відмовили Трампу, перевірка їде на "Дружбу", ЄС відкрив усі кластери Україні: новини дня Сьогодні, 18 березня

Україна та Британія підписали декларацію про посилення військової співпраці Вчора, 17 березня

Зеленський обіцяє лідерам ЄС відновити "Дружбу" через півтора місяця – документ Вчора, 17 березня

У Єврокомісії сподіваються, що питання з 90 млрд для України вирішиться до 19 березня Вчора, 17 березня