Європейський Союз та Британія наблизилися до досягнення угоди щодо Brexit, а лідери Франції та Німеччини висловили сподівання, що угода може бути підписана на саміті ЄС у четвер.

Європейський Союз та Британія наблизилися до досягнення угоди щодо Brexit, а лідери Франції та Німеччини висловили сподівання, що угода може бути підписана на саміті ЄС у четвер.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на AP.
Позитивні сподівання випромінювали президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель на спільній пресконференції в середу в Тулузі, Франція, де Меркель заявила, що переговори "в кінцевій стадії".
Макрон додав, що "я хочу вірити, що угода фіналізується, і ми можемо її схвалити" в четвер, коли лідери ЄС мають зустрітися з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном у Брюсселі.
Розбіжності між двома сторонами залишилися, але звузилися до деяких технічних і складних питань митної справи та податку на додану вартість, заявили чиновники. Команди переговорів працювали до ночі в штаб-квартирі ЄС, щоб їх владнати.
[L]
"Добрий прогрес, і робота триває", - заявив журналістам головний переговірник ЄС з питань Brexit Мішель Барньє в середу ввечері.
Це може означати черговий саміт ЄС щодо Brexit до кінця місяця.
Однак через те, що дата Brexit 31 жовтня наближається і проходить лише кілька годин до саміту лідерів ЄС, сподівання все більше зводяться до отримання широкого політичного зобов'язання, а всі юридичні деталі будуть врегульовані пізніше.
Раніше Джонсон звернувся до парламенту з проханням підтримати будь-яку угоду по Brexit, яку він укладе з Європейським союзом, протягом 24 годин після саміту ЄС.
На початку минулого тижня кілька високопосадовців ЄС говорили про мінімальні шанси того, що обом сторонам вдасться домовитись.
Але 10 жовтня після зустрічі Джонсона з прем'єром Ірландії Лео Варадкаром лідери заявили, що угода про Brexit може бути укладена до кінця місяця.
Архів журналу Віче
|
№4 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Комплексні інженерні рішення для води та стічних вод: сучасне обладнання від Акваполімер Інжиніринг
Як купити насос без помилки: що перевірити перед замовленням
Як зменшити стрес міським жителям: прості способи створити спокій вдома
Орбан: Україна готова відновити "Дружбу" у понеділок, якщо Угорщина розблокує кредит
Естонія оголосила, що не пустить літак Фіцо до Москви на 9 травня
В Єврокомісії розповіли про перші зустрічі з майбутнім прем’єром Угорщини
У Болгарії розпочинаються парламентські вибори
Сибіга: час знімати не лише Ормузьку, але й Орбанську блокаду
Словаччина наступного тижня подасть позов проти ЄС через заборону на імпорт газу з РФ
"Тримайтеся подалі": Трамп відкинув допомогу країн НАТО щодо Ормузької протоки