передплата Українською | In English

№5, березень 2008

Лютий шантажЛютий шантаж

Поділитися:

Ехали медведи на велосипеде.
А за ними кот задом наперед.
А за ним комарики на воздушном шарике.

Цей дитячий віршик дуже гарно лягає на ритм класичного рок-н-ролу. У цьому ж ритмі надували кульки, говорили про політичну кризу, відставку уряду та дострокові парламентські вибори. А причина «надувательства» – НАТО? Справжня причина – криза урядової коаліції, новий спалах і тривале жевріння ворожнечі між Президентом і Прем’єр-міністром з приводу ситуації в енергетичному секторі. Партія регіонів підіграла Президенту Вікторові Ющенкові, сподіваючись, що той піде на переформатування коаліції або й на дострокові парламентські вибори.

19 лютого Роман Безсмертний, Михайло Полянчич, Ігор Кріль, Віктор Тополов, Оксана Білозір і Василь Петьовка оголосили про свій вихід із Народного союзу «Наша Україна». Серед багатьох названих ними причин є й одна правдива. Цитата: «Ми втратили переконаність, що на ключових позиціях у керівництві партії зараз перебувають люди, віддані Президенту. Нам нічого робити в компанії тих, хто змінив орієнтацію». Так, ортодоксальним дисидентам не подобається те, що багато хто з однопартійців «змінив орієнтацію» (політичну – В. Б.). Не подобається, що в партії проявляється юліянофільство. Що воно яскравіше, то міцнішає ідея «великої коаліції».

А втім, усі проблеми зводяться до однієї: Віктор Ющенко не може чітко сказати, що йому не подобається прем’єрство Юлії Тимошенко, не подобається коаліція з БЮТ. Об’єднання з Партією регіонів зручніше з огляду на 2010 рік. А лівацтво Юлії Тимошенко, її здібність грати не тільки під килимом, а й у прямому ефірі, апелювання до народу, своєрідний політичний виклик – уміння в підходящий момент викинути на очі публіки всі таємні домовленості й привести армію прибічників на майдан, або, навпаки, не реагувати, коли зачіпають, гнівити крижаним мовчанням – усе це вриває Президентові терпець. До того ж Тимошенко посягнула на священну корову – РосУкрЕнерго, корову не тільки священну, а й дійну. От і запитаймо: за що Віктору Ющенкові любити Юлію Тимошенко? Ні за що. І ні до чого. А от молодогвардійці «Нашої України» проявляють необачну прихильність до пані Тимошенко, можна навіть сказати, люблять її. За що? А ні за що. Просто так. У цитованій заяві це називалося: «змінити орієнтацію».

Хто ці люди, що запевняли про вихід з «Нашої України»? Фанатики, борці за ідею «Ющенко – Президент»? Круті бізнесмени? Зброєносці? На жоден самостійний крок вони нездатні ні фізично, ні духовно. От і виходить, що їхній демарш – це знак владним перстом. Перший: якщо молодогвардійці не повернуться в лоно сім’ї, то партія взагалі може припинити існування, й тоді видатним політикам треба буде шукати роботу; другий: коаліція з різновекторних складових може припинити існування за будь-якого голосування. Як це називається? Правильно: шантаж.

Доки надувалися кульки, еліти домовлялися. І не домовилися. Ні на розпуск парламенту, ні на офіційне переформатування коаліції Віктор Ющенко не наважився. «Відбій, панове!» Чи надовго?

Автор: Віктор БОРИСОВ

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

МЗС: Україна зробить все можливе для розслідування смерті Шишова Вчора, 03 серпня

Зеленський підписав два ключові для судової реформи закони Вчора, 03 серпня

Міністри ЄС закликали Київ розслідувати смерть білоруса Шишова Вчора, 03 серпня

Орбан звинуватив Єврокомісію в "тиску" і "втручанні" після звіту щодо верховенства права Вчора, 03 серпня

Німеччина не закриє "Північний потік-2", навіть якщо РФ скористається ним як зброєю – медіа 02 серпня

Новини 2 серпня: нова найбагатша людина, звільнення у "Нафтогазі" 02 серпня

Кулеба закликав Захід визначити чітку дорожню карту вступу України до НАТО та ЄС 02 серпня

Київ запустить електронну форму для замовлення спецперепусток у транспорт 02 серпня

Анонс: 3 серпня відбудеться експертна дискусія на тему "Реформа корпоративного управління 2.0: криза чи нова сторінка" 02 серпня

Шмигаль: на сьогодні є вже понад 25 інвесторів, які хочуть скористатися законом про "інвест-нянь" 31 липня