передплата Українською | In English

№17, вересень 2007

Підводний човен «Запорожець» готується до ходових випробуваньПідводний човен «Запорожець» готується до ходових випробувань

Поділитися:

Як повідомив нам директор ЦКБ «Чорноморець» Віктор Прозоров, перші висновки фахівців про доцільність повернення в експлуатацію української субмарини свідчать, що вона ремонтно придатна й має великий модернізаційний запас. Це й дало право прогнозувати нове життя човнові поважного віку.

У важливій державній справі було задіяно чимало фахівців: представники Луганського акумуляторного заводу, 13-го суднобудівного КЧФ, Балаклавського суднобудівного заводу «Металіст», ПП «Остов» та інших.
Розрахунки визначили конкретні терміни завершення ремонтних робіт і модернізації. За стабільного фінансування корабели мали укластися в 12–15 місяців. Однак з об'єктивних і суб'єктивних причин ремонт тривав чотири роки.
Зазнали коригування й економічні статті витрат. Лише на плановий ремонт підвідного човна в доці, що переріс у поточний, замість запланованих 800 тисяч довелося витратити понад 6 мільйонів гривень. Було замінено 65–70 тонн металу легкого корпусу та надбудови, відремонтовано донно-забортну апаратуру, гвинто-рульовий пристрій, торпедні апарати.
Загалом ремонт і модернізація «Запорожця» коштували 39 мільйонів гривень, із яких 18 мільйонів 750 тисяч виділила Укрзалізниця на придбання акумуляторних батарей.
На сьогодні корабели вже перевірили працездатність одного дизельного генератора, готують до запуску решту. Режим швартових випробувань дав змогу переконатися в нормальному функціонуванні всіх механізмів.
Не один екіпаж було підготовлено для виходу субмарини на ходові випробування. І ось тепер це вже реальність і виклик тим, хто пророкував їй сумну долю.

Автор: Лучія ПУЗИКОВА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Боррель відмовився від слів про те, що "Євросоюз - не банкомат" Вчора, 26 вересня

Боррель відмовився від слів про те, що "Євросоюз - не банкомат" Вчора, 26 вересня

Зеленський сподівається, що Рада найближчим часом ухвалить законопроєкт про "інвестиційних нянь" Вчора, 26 вересня

Зеленський запропонував розробити стратегію розвитку автомобільної галузі Вчора, 26 вересня

Новини 25 вересня: авіаперельоти Зеленського, РНБО і "Вконтакте", безробіття 25 вересня

Прем’єр Угорщини вважає, що ЄС повинен переглянути політику санкцій проти РФ 25 вересня

У Раді "з дня на день" очікують законопроєкт про податкову амністію, в "тіні" може перебувати 50 мільярдів 25 вересня

Боррель: Я сказав Зеленському, що ЄС - не банкомат 25 вересня

На Закарпатті планують збудувати новий аеропорт – є три варіанти 25 вересня

"ArcelorMittal Кривий Ріг" просить депутатів заборонити підвищення тарифів на електроенергію до кінця 2021 року 25 вересня