передплата Українською | In English

№13, липень 2007

«Не забирайте наші гроші»

Поділитися:

каже міський голова Львова Андрій Садовий і розповідає про роботу
над бізнес-проектами з підготовки до чемпіонату континенту з футболу

– Під новий стадіон виділено земельну ділянку. Відома німецька фірма «Хофтіф» розробила концепцію будівництва. Тут будуть іподром, паркінг, стадіон, виставковий комплекс. Ще, можливо, готель. Другий важливий проект – спорудження нового термінала на летовищі. Австрійська фірма розробила концепцію будівництва, і ми вже знаємо, скільки це коштуватиме. Термін будівництва таких споруд, як правило, становить два роки.

Має бути збудовано щонайменше 20 нових готелів різного класу. Є близько 20 готових ділянок, які ми поступово продаватимемо. Висуватимемо дуже високі вимоги, щоб приходили не посередники, а фірми, які справді вміють працювати в готельному бізнесі.

Задіємо й місцеві кошти, але в нас їх мало. Бо 80 відсотків податків, які збирають на території міста, йдуть до державного бюджету. Місту залишається лише 20 відсотків – на освіту, медицину, культуру. Не винаходьте велосипед, люди з київських пагорбів, віддайте повноваження містам! Не забирайте наші гроші: нехай 50 відсотків залишається в міському бюджеті, 50 відсотків – у державному.

Будівлі, які звели у Львові 100–200 років тому, досі тішать око своєю красою. Тому, якщо говорити про стадіон і аеропорт, можна «затягти пасок» і робити це самотужки. Але це неправильно. Бо у всьому світі такі об'єкти – під опікою держави.

Маємо свою футбольну команду «Карпати», є власники цього клубу, і вони, гадаю, будуть зацікавлені й долучаться до проекту. Він мав би об'єднати зусилля держави і місцевих органів влади, законодавця й політиків, інвесторів, меценатів і громадську ініціативу. Сьогодні моє завдання – сконцентрувати всі сили на здійсненні проекту, який дає можливість вирішити комплекс інфраструктурних питань: інженерії, житлово-комунальної сфери тощо.

Ми нічого нового не придумуємо, відновлюємо у Львові те, що вже було сто років тому. Цьогоріч хочемо зробити кілька ковзанок. І не лише в центрі, а й в інших мікрорайонах міста. А влітку, звичайно, має бути вода. Тієї кількості басейнів, водойм, які є, недостатньо. Сьогодні проектуємо й будуємо палац водних видів спорту по вулиці Боженка. Там триває велике відновлення після 15 років забуття. Сто років тому на площі Петрушевича діяв басейн, де влітку відкривали вікна. Був пісочок, люди приймали сонячні ванни й одразу могли купатися. Сьогодні це вже понищено, басейн відновлено в іншій конфігурації. Питання води є для нас пріоритетним, і я найбільше сприятиму тим інвесторам, які готові будувати аквапарк, водні палаци.

 

Підготувала Оксана ТеленЧІ (Львів).

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини 29 жовтня: "євробляхи" штрафуватимуть на місці зупинки, з COVID-фонду фінансуватимуть виробництво серіалів Вчора, 29 жовтня

Білорусь закрила в'їзд для більшості мандрівників з України і ще 3 країн Вчора, 29 жовтня

В Україні почала роботу місія ЄС для підготовки "промислового безвізу" Вчора, 29 жовтня

В Україні почала роботу перша місія ЄС для підготовки "промислового безвізу" Вчора, 29 жовтня

Стефанішина запевняє, що уряд врятує безвіз та євроінтеграцію, попри рішення КС Вчора, 29 жовтня

Уряд дозволив штрафувати "євроблях" на місці зупинки – нардеп Вчора, 29 жовтня

Кулеба: рішення КСУ - серйозний удар, але ще не руйнує взаємодію із Заходом Вчора, 29 жовтня

У Мінфіні очікують результатів від нового керівника Митниці у найкоротші терміни Вчора, 29 жовтня

Рада може розглянути бюджет-2021 у першому читанні 5 листопада – нардеп Вчора, 29 жовтня

Шмигаль заявив про "швидке зближення позицій" з МВФ 28 жовтня