передплата Українською | In English

№11, червень 2007

УказоріадаУказоріада

Поділитися:

Одна з персонажок Жана-Поля Сартра мала дуже погану пам'ять. Але перестала непокоїтися з цього приводу, прочитавши, що, на думку психологів, людина взагалі нічого не забуває. Інформація залягає в мозок, мов камбала на морське дно, а в потрібний час обов'язково здіймається ближче до поверхні.

Віднедавна, десь так з 2 квітня, я почав скаржитися на пам'ять. Заспокоюю себе аналогічними аргументами. Хоч іноді й спадає на думку, що річ не в пам'яті, а у відсутності інформації, вартої уваги.

Пам'ятаю, що в країні політична криза. Начебто все йде до дострокових парламентських виборів. Але дату, даруйте, вже забув. Її заносили перед ясні репортерські очі, а потім виносили безліч разів. Парламентарії безліч разів зголошувалися на дочасні вибори і стільки ж відмовлялися від них. Державні мужі дійшли стількох домовленостей, що лік їхній втрачено разом із сенсом і вірою в слова державних керманичів.

І от нещодавно, 27 травня, Президент Віктор Ющенко, Прем'єр-міністр Віктор Янукович і Голова Верховної Ради Олександр Мороз домовилися: вибори відбудуться 30 вересня. Постановили, що парламентарії ухвалять три законодавчі пакети: про умови проведення виборів; закони, потрібні для вступу до СОТ; про ревізію рішень, ухвалених Верховною Радою в умовах конфронтації після 2 квітня. Президент навіть зупинив дію статті 2-ї свого указу від 26 квітня про дострокове припинення повноважень Верховної Ради (як мило з його боку), аби законодавці зібралися 29 і 30 травня. Невдовзі, на прохання Прем'єр-міністра, накинув ще один день – 31 травня. Здавалося б, баста. Але передчуття знову не зрадило.

У сесійній залі зібралися всі фракції. І знову дежа-в'ю. Парламентська більшість відмовляється розглядати норми, які регулювали б проведення дострокових виборів. НСНУ покидає сесійну залу. В'ячеслав Кириленко та Юлія Тимошенко показують журналістам стоси заяв народних депутатів про складання повноважень. Олександр Мороз розводить руками: дострокові вибори – суперечлива проблема, представники політичних партій, що утворили більшість, не дійшли згоди (хто б сумнівався). Віктор Ющенко в Загребі, тримаючи руку на пульсі країни, однозначно підтримав дії опозиції: «Якщо немає прийняття рішень сьогодні, то БЮТ і «Наша Україна» на з'їздах формалізують вихід депутатів із парламенту, і тоді через 60 днів настає дата виборів. Це – норма Конституції». Запитання: навіщо тоді був потрібен весь цей перформенс від 27 травня?

А далі ще цікавіше. Анатолій Гриценко звинуватив Василя Цушка в намірах вчинити державний заколот. Цушка збив інфаркт. Сподіваємося, німецькі ескулапи поставлять його на ноги.

Що діється в цій країні?! Генеральні прокурори «перелистываются, как страницы поваренной книги». «Беркутівці» вдираються в приміщення Генеральної прокуратури. Ці ж таки браві хлопці гамселять динамівських фанів, бо ті якось не так реагують на успіхи їхньої команди. Нардепи – в зал, нардепи – із залу. Вибори – тут, вибори – там. Чи можна запам'ятати всю цю політичну фігаріаду?

Добре, що я все це записав, бо скоро забуду. І добре. Одне прикро: психологи кажуть, що нічого не забувається. А шкода.

Автор: Всеволод РОЗГОН

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Данилюк очолив Національний центр кібербезпеки Вчора, 19 червня

Росія має намір повернутися до ПАРЄ Вчора, 19 червня

Стало відомо, хто замінить Мінгареллі на посаді посла ЄС в Україні Вчора, 19 червня

«Брендовий» скандал: Корчинський дещо порадив українським жінкам Вчора, 19 червня

Письменник про скандал з «брендами»: Рівень висловлювань президента - це рівень «95 кварталу» на сцені Вчора, 19 червня

Політолог про європейський вояж Зеленського: Казуси і ляпи були, але зради не відбулося Вчора, 19 червня

Державіаслужба вирішила поновити сертифікат авіакомпанії YanAir Вчора, 19 червня

Європейський центробанк може знизити ставку "до мінуса" — ЗМІ 18 червня

ЄС відклав початок переговорів про вступ з Албанією та Північною Македонією 18 червня

Зеленський про газові домовленості з РФ: ніхто не буде Україні викручувати руки 18 червня