передплата Українською | In English

№22, листопад 2006

ПРОРІХА В ЗАСІКАХПРОРІХА В ЗАСІКАХ

Поділитися:

Обсяг продукції сільського господарства за січень–серпень 2006 року в усіх категоріях господарств проти відповідного періоду 2005-го скоротився на 2,8%, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах – на 3,9%, у господарствах населення – на 2,0%, повідомляє Держкомстат України.

Зміна обсягів сільськогосподарського виробництва

Середні ціни продажу аграрної продукції сільськогосподарськими підприємствами за всіма напрямами реалізації за січень–серпень 2006 року порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилися на 4%, зокрема на продукцію тваринництва – на 10%. А на продукцію рослинництва – на 4% зросли. На 1 вересня нинішнього року в сільськогосподарських підприємствах (окрім малих), а також на підприємствах, що займалися зберіганням і переробкою зернових культур, у наявності було 16,0 млн. т зерна (на 19% менше, ніж на 1 вересня торік), у тому числі 8,9 млн. т пшениці (на чверть менше). Із загальної кількості зерна безпосередньо в аграрних підприємствах у наявності було 9,3 млн. т (на 19% менше, ніж торік), у тому числі 4,8 млн. т пшениці (на 28% менше).

Середня ціна зернових культур, яку пропонували під час закупівлі підприємства зберігання та переробки, в січні–серпні 2006 року становила 525 грн. за тонну, з них на пшеницю – 542 грн. (в аналогічний період 2005 року – відповідно 478 та 497 грн.).

Ріпак – у бензобак

За інформацією Міністерства агрополітики, Україна нарощуватиме виробництво ріпаку. Тільки цьогоріч озимими сортами цієї технічної культури буде засіяно майже 40 тис. гектарів.

Основними виробниками ріпаку наступного року мають стати Полтавська, Хмельницька та Черкаська області, де лише озимою культурою планують засіяти відповідно 50, 40 та 39,5 тис. гектарів. Наразі ріпак сіють практично по всій Україні.
До 2019 року площу сільськогосподарських земель під ріпаком передбачено збільшити до 2,2 млн. гектарів, а валове виробництво (за умови врожайності цієї культури 25 центнерів з гектара) має досягти 5,5 млн. тонн.

За розрахунками вітчизняних фахівців, це дасть змогу виробляти в межах 1,8 млн. тонн біодизеля, або екологічно чистого пального, що в світі використовується як альтернативне іншим видам мінерального пального, зокрема нафті. До речі, сучасний вітчизняний агросектор потребує щороку майже 1,9 млн. тонн дизельного пального та 625 тис. тонн бензину.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Новини вихідних: банкрутство "Київенерго" та ОВДП для погашення "зелених" боргів Сьогодні, 27 вересня

Боррель відмовився від слів про те, що "Євросоюз - не банкомат" Вчора, 26 вересня

Боррель відмовився від слів про те, що "Євросоюз - не банкомат" Вчора, 26 вересня

Зеленський сподівається, що Рада найближчим часом ухвалить законопроєкт про "інвестиційних нянь" Вчора, 26 вересня

Зеленський запропонував розробити стратегію розвитку автомобільної галузі Вчора, 26 вересня

Новини 25 вересня: авіаперельоти Зеленського, РНБО і "Вконтакте", безробіття 25 вересня

Прем’єр Угорщини вважає, що ЄС повинен переглянути політику санкцій проти РФ 25 вересня

У Раді "з дня на день" очікують законопроєкт про податкову амністію, в "тіні" може перебувати 50 мільярдів 25 вересня

Боррель: Я сказав Зеленському, що ЄС - не банкомат 25 вересня

На Закарпатті планують збудувати новий аеропорт – є три варіанти 25 вересня