передплата Українською | In English

№20, жовтень 2006

Лідер, якого визнали й опоненти

Поділитися:

Хмельницький міський голова Сергій Мельник, у владі не новачок, свого часу трудився у мерії сім років: спочатку інспектором фінуправління, потім очолив цей структурний підрозділ, а згодом став заступником градоначальника. Обираючи на посаду міського очільника економіста із двадцятилітнім стажем (третина цих років – у державній службі, в тому числі й робота в Кабміні), городяни мають надію, що саме йому з усіх 24 претендентів на крісло мера вдасться поповнити міську казну та по-державному розпоряджатися нею. Адже місто, на території якого функціонує кілька десятків різноманітних ринків і де з неймовірною швидкістю зростають новобудови, загалом, на жаль, потерпає від бідності та має багато інших невирішуваних роками соціальних негараздів.

Сергій Мельник стартував у виборчих перегонах за крісло міського очільника лише у другому, як то кажуть, турі, але добре бачив розташування сил, що дало змогу досить правильно розрахувати власні шанси на перемогу. Звичайно, підтримка БЮТу зіграла визначальну роль у виборі мешканців помаранчево налаштованого міста. Популярність Сергія Івановича стала такою очевидною, що навіть конкуренти й опоненти однозначно визнали його переможцем і лідером. І не лише на виборах, а й опісля – уже під час сесійної роботи. За всю історію Хмельницького (за роки незалежності) ще не було серед депутатів такої одностайності (практично стовідсоткове голосування) під час затвердження кадрових питань. Організаторська тактовність і політична поміркованість, помножені на чималий управлінський досвід, приносять позитивні результати. Практика його роботи за часів керування колишнього (нині покійного) мера Михайла Чекмана, котрого хмельниччани й досі вважають чи не найавторитетнішим керівником, а також наближеність до команди нинішнього голови облради Івана Гладуняка, в якій і він ще донедавна сам працював, вселяють у хмельниччан надію на правильність вибору.

Обіцянки, дані виборцям, безперечно, за місяць-два Сергій Мельник ще не встиг виконати. Проте окремі декларації своєї передвиборної програми поступово втілює у життя. Скажімо, у міськвиконкомі змінив усіх заступників, однак успішні керівники окремих структурних підрозділів залишилися на робочих місцях. Усі кадрові зміни відбувалися без огляду на партійну приналежність. Аби залучити всі шість фракцій, незалежно від їх політичних уподобань, до спільної розробки стратегії розвитку Хмельницького, змінено й кількісний склад виконкому. Відтепер у ньому працюють ще шість представників громадськості. Такий формат роботи дасть можливість, на думку Сергія Мельника, залучити до співпраці в органах місцевого самоврядування людей, не пов'язаних з бюрократичною чиновницькою системою. Крім того, це ще один спосіб показати городянам, як працює влада зсередини.

Причиною усіх негараздів, що заважали місту успішно розвиватися, є звичайна безвідповідальність, вважає нинішній Хмельницький голова. Тому й розпочав з реорганізації системи управління. Він прагне вибудувати таку структуру, за якої авралів не буде і котра забезпечить гарантовано чітке прогнозування і стабільний розвиток усіх сфер господарювання.

У місті потрібно провести повну і публічну інвентаризацію комунального майна, підприємств комунальної власності, поліпшити ефективність його використання. Аналогічно і питанням виділення земельних ділянок необхідно надати нового імпульсу, запровадити конкурсні засади – це вагомий резерв наповнення міського бюджету. Отже, переконаний Сергій Іванович, зникне славнозвісний, а досить часто і відверто зримий «дерибан». Будівництво соціального житла та надання пільгових кредитів на житло – питання, які вже закладають у бюджет-2007. Серйозні інвестиції, упровадження технологій енергозбереження, реанімація промислових підприємств, створення нового виробництва мають забезпечити економічний розвиток міста, а відтак і суспільне процвітання громади. Для новообраного Хмельницького міського голови це і є конкретними цілями, котрих він прагне досягти спільно з городянами.

Валентина ГЛЯС.

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №15/2016 №15
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

«Оцінювальная мафія» збирає гроші для просування законопроекту № 2047 Вчора, 14 жовтня

Могеріні назвала задовільними плани Києва щодо Донбасу і реформ Вчора, 14 жовтня

У Жеваго заявили, що жодних "юридичних повідомлень" він не отримував Вчора, 14 жовтня

Новини 11 жовтня: про іноземців на ринку землі, нову посаду Вітренка, тіньову економіку 12 жовтня

Зеленський підписав один з ключових законів для "промислового безвізу" з ЄС 11 жовтня

ЄС обговорить відповідь на дії Туреччини в Сирії, можливі санкції 11 жовтня

Розкрадання мільйонів з "Укрзалізниці": Суд заарештував майно екс-депутата Іщенка 11 жовтня

Прем’єри Ірландії і Британії заявили про позитив щодо Brexit: угода можлива до 31 жовтня 11 жовтня

Фаріон: Українці програють через те, що постійно орієнтуються на чужинця 11 жовтня

Болгарія підписала угоду з Грецією для скорочення повної газової залежності від РФ 10 жовтня