передплата Українською | In English

№12, червень 2006

Будівельник стає будівничим

Поділитися:

На Івано-Франківщині після серйозних політичних ходів і тривалих перемовин на устах політикуму з'явилося прізвище Ігоря Олійника – керівника успішної будівельної організації ВАТ «Житлобуд», депутата з багаторічним стажем, рухівця з 90-х років. Несподіванка була і в тому, що його перемога на сесії більш ніж переконлива: за нього віддали голоси 111 із 118 присутніх депутатів (7 – утрималися).

Ігор Олійник родом із Тернопілля. Йому 51 рік. Про нього кажуть, що він українець не лише за національністю, а й за переконаннями. За фахом – інженер-будівельник, закінчив Львівський політехнічний інститут. Майже 30 років живе і працює в Івано-Франківську, де почав професійну кар'єру з посади майстра. Останні 20 років очолював потужну будівельну організацію, що має дуже добру репутацію у краї. Вдало знайшов місце для фірми в ринковій економіці. З 90-х років – вірний член Руху. За сухими рядками біографії відчувається вольовий характер, цілеспрямованість, широта професійного кругозору та велике бажання послужити громаді не лише на будівельному майданчику, а й на політичній ниві. Про це він сказав, завершуючи виступ перед депутатами: «Я – будівельник, сподіваюся разом із вами стати будівничим. Вірю, що ми зведемо велику й сильну державу для наших прекрасних і працьовитих людей».
Йому повірили.
Радівські коридори для Ігоря Мирославовича не новина. Він був депутатом чотирьох скликань у місцевих радах різного рівня. Судячи з усього, Олійник став компромісною фігурою в результаті непростих політичних процесів на теренах області. На вершину місцевої влади він зійшов від імені «Нашої України», маючи за плечима багато років перебування в Русі. Несхильний до крайнощів, Ігор Олійник, як засвідчили подальші події, погодився на досягнення балансу сил в обласній раді шляхом гранично рівномірного розподілу посад між основними політичними гравцями: «Нашою Україною» та Рухом в її складі, що має в депутатському корпусі понад половину депутатів (62 із 120), БЮТ (37 депутатів), УНП (9), «Національним вибором» (7) і блоком «Відродження Прикарпаття» (5). Саме кольори цих п'яти політичних сил складають нинішню палітру обласної влади.

Спокійний перебіг подій у сесійній залі знайшов незабаром пояснення. Учасники обласного виборчого блоку «Наша Україна» – НСНУ та Партія промисловців і підприємців України – погодилися на своєрідний політичний приз у вигляді посад першого заступника й заступника голови обласної ради. Щоб задовольнити другого за силою гравця – БЮТ – на сесії прийняли рішення запровадити посаду ще одного, третього, заступника голови. Ще одне «ноу-хау», що не дало розгорітися пристрастям, – пакетне голосування за всіх трьох заступників водночас.

Отож керівництво Івано-Франківської обласної ради: Ігор Олійник (НРУ, фракція «Наша Україна») – голова; Зіновій Береговський (НСНУ), колишній начальник Івано-франківського міського управління освіти – перший заступник; підприємець Остап Дзеса (ПППУ) та бізнесмен Юрій Романюк (БЮТ) – заступники.

Народні обранці заявили на сесії про утворення трьох депутатських фракцій: «Наша Україна» (62 депутати), БЮТ (37) та УНП (9). Свої повноваження депутатів обласної ради склали нашоукраїнці Микола Круць, Зіновій Шкутяк, Євген Гірник і бютівець Дмитро Шлемко, обрані народними депутатами України.

Новий керівник Прикарпаття у виступі наголосив, що ключове завдання нинішнього етапу – «перехід від політичної боротьби до об'єднання всіх заради буденної праці, без якої зупиниться життя». Ігор Мирославович вважає, що «треба подолати політичну моду на написання щоразу нових програм і всім миром виконати програму Президента України «10 кроків назустріч людям». На різні сфери суспільного й економічного життя голова дивиться як на інструменти в досягненні головної мети політики, котрою є, на його думку, «щаслива людина в щасливому українському краї». Ключем до систематизації господарського життя регіону І. Олійник вважає необхідність «поставити завдання на всі п'ять років каденції, а потім через виконання річних планів соціально-економічного розвитку домогтися досягнення мети, заради якої люди обирають владу».

Автор: Дарина НАЗАРЧУК

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Віцепрем'єр з євроінтеграції розповіла, як Україна може відповісти, у разі завершення "Північного потоку-2" Вчора, 27 лютого

Кулеба запросив французький бізнес взяти участь у "Великому будівництві" і великій приватизації Вчора, 27 лютого

Маркарова про своє призначення: робота з МВФ – далеко не основна задача Вчора, 27 лютого

Уруський: Штат Мінстратегпрому укомплектований більш ніж на 30% 26 лютого

Байден до 7-ї річниці окупації Криму: США разом з Україною протистоятимуть агресії РФ 26 лютого

Україна очікує на гроші МВФ до літа – Милованов 26 лютого

Новини 25 лютого: підозра Рудьковському, падіння капітальних інвестицій, держборг 26 лютого

Зеленський призначив ексміністра фінансів Маркарову послом України у США 25 лютого

ЄС на рік продовжив санкції проти Білорусі 25 лютого

Вітренко про Міненерго: З точки зору здорового глузду все ж повинен бути повноцінний міністр 25 лютого