передплата Українською | In English

№10, травень 2006

“Служив  і служитиму  чернівчанам”–  гасло переможця“Служив і служитиму чернівчанам”– гасло переможця

Поділитися:

Миколу Федорука вчетверте обрали на посаду Чернівецького міського голови. На виборах його підтримали 40 відсотків чернівчан, майже стільки ж голосів набрали всі разом 10 його опонентів. Вибори не були легкими, але, мабуть, перевага чинного мера в тому, що він ніколи не позиціонував себе з жодною партією, не загравав із політичними угрупованнями, а був щедрий і відвертий перед людьми. "Каналізація не має політичного забарвлення", – сказав він в одному з інтерв'ю. Бо роботу міського голови завжди сприймав радше як роботу комунальника, господарника, а не політика. "Служив, служу і служитиму чернівчанам, людям мудрим, виваженим і толерантним", – з таким гаслом ішов на вибори.

І хоча підтримали Миколу Федорука понад 30 партій, блоків і громадських організацій, сам він завжди повторював, що не належить до жодної з них, однак ніколи не зраджує одній – Партії Чернівчан.

Микола Федорук народився 1954 року на Волині, закінчив Львівський політехнічний інститут та Київський інститут політології і соціального управління, за фахом інженер електронної техніки, політолог. Працював начальником цеху на заводі "Гравітон", на різних посадах у комсомольських та партійних органах, головою Першотравневої районної ради, а з 1994 року – міським головою.

Член Національної ради з узгодження діяльності загальнодержавних і регіональних органів та місцевого самоврядування при Президентові України. Був заступником представника України в Палаті місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад Європи в 2002–2003 роках. Член правління Асоціації міст України. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Микола Федорук планово й поступово розв'язує проблеми як околиць, так і центральної частини міста. За 10 років практично завершена його газифікація, нині розпочалася реалізація програми каналізування, реконструкції електромереж. Це створить сприятливі умови для розбудови міста, розвитку його інфраструктури. Саме в Чернівцях за пропозицією Миколи Федорука відкрито перше в Україні "єдине вікно" для забудовників, що має стати зеленим світлом для місцевих, українських та іноземних будівельних компаній, які зацікавляться житловим будівництвом у місці, створенням тут потужної туристичної інфраструктури. А подивитися тут є на що.

Чернівці – одне з найкрасивіших міст у світі, – каже міський голова. – Його архітектурна неповторність, унікальний феномен поліетнічної культури мають бути збережені для нащадків. Тому в міській раді створено новий підрозділ із збереження архітектурно-історичної частини міста, готуються документи для внесення Чернівців до списку ЮНЕСКО.

Разом з усіма чернівчанами міська влада готується до відзначення поважної дати – 600-річчя першої письмової згадки про Чернівці.

Місто живе і працює під мудрим гаслом, яке залишили його мешканцям попередники: на прапорі Чернівців вигаптовано слова "Спільними зусиллями", які були і є дороговказом, заповітом для всієї чернівецької громади.

Автор: Ірина ВИШНЕВСЬКА

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Новини 7 грудня: деталі "економічного паспорта", "Більшовик", резерви Сьогодні, 08 грудня

Рада не встигне прийняти закон про 600 тисяч повнолітнім до кінця року – Стефанчук Вчора, 07 грудня

ЄС продовжить економічні санкції проти РФ, нових обмежень поки не буде - ЗМІ Вчора, 07 грудня

Як повнолітні українці отримають 600 тисяч: деталі "економічного паспорту"  Вчора, 07 грудня

За останні 11 років вчасно закон про бюджет приймався лише один раз 05 грудня

У Білорусі заявили про порушення кордону українським вертольотом, ДПСУ спростовує 04 грудня

Держпідприємства мають сплатити майже 50 мільярдів дивідендів у 2022 році 04 грудня

"Подвійне" громадянство: пояснюємо, що саме запропонував Зеленський 04 грудня

Торги земельними ділянками - коли стартують і як будуть проходити 03 грудня

Укренерго отримає чотирьох членів наглядової ради 03 грудня