передплата Українською | In English

№9, травень 2005

"Кінотур-2005": головний герой – людина в погонах

Поділитися:

У Житомирі відбулося попереднє представлення ІІ Відкритого фестивалю екранних мистецтв "Кінотур-2005". Цього разу він проходитиме в жовтні в рамках Року ветерана й буде присвячений 60-річчю Перемоги у Другій світовій війні та пам'яті видатного українського кінорежисера Сергія Параджанова. Організатори заходу – Житомирська обласна спілка ветеранів афганської війни та громадська організація "Творче об'єднання мистецтв "Аполлон".Вересень

25.1985 р.

У Москві відбулась установча конференція Всесоюзного товариства боротьби за тверезість, котре долучилося до виконання відомого горбачовського указу, внаслідок якого в СРСР удвічі скоротився продаж горілки (а вживання самогону збільшилось у п'ять разів), у Криму і Закавказзі вирубано десятки тисяч гектарів виноградників.
"Кінотур" уже має свою історію. Торік у жовтні в Житомирі представники двох десятків творчих об'єднань, телекомпаній і студій із двадцяти чотирьох міст України показали майже дев'яносто робіт на військово-патріотичну тематику з роздумами про героїчне минуле країни, долю людини в погонах. Одинадцять учасників фестивалю стали переможцями в різних номінаціях, дві роботи було відзначено спеціальними й сімнадцять – заохочувальними призами.

– Одна з ідей фестивалю – знайти й підтримати молоді таланти, – зазначив на прес-конференції генеральний директор "Кінотуру" Валентин Кузнецов. – Минулорічна учасниця – сімнадцятирічна дівчина із Запоріжжя, переможниця в номінації "Армія і підліток" за нашої підтримки вступила на факультет режисури одного зі столичних вузів.

Високу оцінку фестивалю дав знаний митець, режисер-постановник кіностудії імені О. Довженка Володимир Фесенко:

– Мистецьких заходів такого плану в Україні більше немає. Його мета – підняти престиж служби в армії, зміцнити в суспільстві позитивний образ захисника Вітчизни, співробітника правоохоронних органів, миротворця, прикордонника, працівника рятувальної служби.

Цього року житомирський "Кінотур" виходить на міжнародний рівень. Як запевнив Валентин Кузнецов, буде багато робіт із Росії, є також попередні домовленості з Білоруссю, Казахстаном, Прибалтикою. Обіцяли співробітництво Ізраїль (там є окремий військовий телеканал), Вірменія, Польща та Німеччина. Новинка фестивалю – чотири додаткові номінації (зокрема, "Бойова козацька слава: за віру, за вірність") і ще один спеціальний приз – за монтаж. Організатори "Кінотуру" найбільше зацікавлені в роботах (навіть якщо вони записані в "домашніх" умовах) молодих непрофесійних авторів.

Автор: Вероніка КАВУН (Житомир)

Коментарі

Заповніть поля відмічені червоним!

Додати коментар

Увійдіть в систему, використовуючи аккаунт соціальної мережі:
Коментар:

Поля відмічені *(зірочкою) обов'язкові для заповнення.

Плакат - брат барикад

Останні новини

Влада спрощує самоізоляцію після мандрів: "Вдома" – лише на 72 години Сьогодні, 21 жовтня

У Греції затримали ветерана АТО, засудженого в Литві за воєнні злочини 1991 року Сьогодні, 21 жовтня

ЄСПЛ: Україна порушила права внутрішньо переміщених осіб, не дозволивши голосувати на місцевих виборах Сьогодні, 21 жовтня

У Туреччині заарештували 6 осіб за підозрами в шпигунстві, серед них є українець - ЗМІ Сьогодні, 21 жовтня

Держзернова корпорація не має коштів на погашення китайського кредиту Вчора, 20 жовтня

Новини 20 жовтня: Київ піднімає ціни на транспорт, Рада розглядає бюджет Вчора, 20 жовтня

Рада зняла з розгляду законопроєкт про Бюджетний кодекс Вчора, 20 жовтня

Бюджет не є тим джерелом, яке має фінансувати розвиток бізнесу – глава Мінфіну Вчора, 20 жовтня

Рада прийняла бюджет-2022 у першому читанні Вчора, 20 жовтня

Шмигаль: Не плануємо вводити повний локдаун та зупиняти економіку Вчора, 20 жовтня