№16, серпень 2008

Природне свавілля та державне веління

23—27 липня в західних областях України сталася екологічна катастрофа, внаслідок якої загинуло 30 осіб, підтоплено 767 населених пунктів, пошкоджено 553 автомобільні мости, 728 пішохідних мостів, розмито 660 кілометрів автомобільних доріг, знеструмлено 349 населених пунктів, евакуйовано десятки тисяч людей. Кабінет Міністрів оцінює збитки від паводка в 3—4 мільярди гривень. На вимогу Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та народних депутатів 31 липня було скликане позачергове засідання Верховної Ради. У пленарному засіданні взяли участь 441 народний депутат. Парламентарії прийняли Закон «Про затвердження Указу Президента України «Про оголошення окремих територій Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей зонами надзвичайної екологічної ситуації» та Закон «Про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».  Парламент не погодився з пропозицією уряду про надання державних гарантій на кредити на суму 24,3 мільярда гривень. Було підтримано пропозицію підвищити акцизний збір на тютюн.

Народні депутати заслухали доповідь Міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимира Шандри. Він поінформував про ситуацію у зоні стихійного лиха, а також про заходи, яких уживає уряд для ліквідації наслідків паводка.

Проект закону про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який вніс Президент Віктор Ющенко, доповів перший заступник голови секретаріату Президента Олександр Шлапак. Проект урядових змін до держбюджету представила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Про зміст альтернативного законопроекту доповів народний депутат Олександр Пеклушенко.

Парламентарії доручили Бюджетному комітету створити єдиний проект закону про зміни до держбюджету, взявши за основу законопроект Президента.

Після перерви в пленарному засіданні і ухваленні змін до держбюджету Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк резюмував: «Я хотів вам подякувати і ще раз сказати, що парламент усе-таки в нас існує й уміє об’єднуватися».

Пропонуємо читачам ознайомитися з дискусією, що розгорнулася в сесійній залі. Зокрема, з аналізом ситуації, що склалася в зоні стихійного лиха, повідомленим Володимиром Шандрою; аргументами, які наводили Олександр Шлапак, Юлія Тимошенко й Олександр Пеклушенко, представляючи проект змін до закону про держбюджет; а також міркуваннями представників фракцій у Верховній Раді.

У цьому номері читач знайде й матеріали обговорення змін до держбюджету, що відбулося 11 липня, в останній день пленарних засідань другої сесії Верховної Ради шостого скликання. Тоді парламентарії відмовилися ухвалювати будь-які зміни. Але читачам цікаво буде зіставити аргументи та факти, якими оперували урядовці й парламентарії.

Архів журналу Віче

Віче №5/2016 №5
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сибіга: Україна не підтримує кандидатуру Шредера як переговірника з РФ від ЄС Сьогодні, 11 травня

У Лейбористській партії дали дедлайн для висунення альтернативи Стармеру Сьогодні, 11 травня

ЄС ввів нові санкції проти РФ за викрадення українських дітей Сьогодні, 11 травня

Трампу не сподобалась відповідь Ірану на мирні пропозиції США Сьогодні, 11 травня

Глави МЗС ЄС 27-28 травня обговорять питання перемовин з Путіним та вимоги до Росії Сьогодні, 11 травня

Сибіга у понеділок вирушить до Брюсселя на серію подій Вчора, 10 травня

ЗМІ: Німеччина планує перемовини з США щодо далекобійних ракет Вчора, 10 травня

Фіцо після візиту в Москву заявив, що Зеленський має дзвонити Путіну Вчора, 10 травня

Зеленський підтвердив перемир’я і обмін, анонсовані Трампом 09 травня

Глави МЗС ЄС 11 травня обговорять нові аспекти гарантій безпеки для України 08 травня