Єврокомісія ухвалила пропозицію про початок процесу приєднання Європейського Союзу до числа засновників Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Єврокомісія ухвалила пропозицію про початок процесу приєднання Європейського Союзу до числа засновників Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомили у Єврокомісії.
Щойно держави-члени затвердять цю пропозицію, Єврокомісія зможе повідомити про намір ЄС приєднатися до Трибуналу у статусі члена-засновника. Після цього ЄС відіграватиме центральну роль у діяльності трибуналу, в тому числі як член Керівного комітету, який керуватиме Спеціальним трибуналом.
Спеціальний трибунал матиме мандат на переслідування вищого політичного та військового керівництва за злочин агресії проти України. Він створюється в рамках Ради Європи після підписання 25 червня 2025 року угоди між Україною та Радою Європи про заснування Спеціального трибуналу.
"Правосуддя для жертв агресії – це найкращий шлях до тривалого миру. Прагнення до правосуддя також є стримуючим фактором для потенційних агресорів. У час, коли міжнародне право перебуває під історичним тиском, правильною відповіддю є більша підзвітність, а не менша. Налагодження правового процесу – як ми зараз робимо для України – потребує часу, зусиль і якомога ширшої міжнародної підтримки, але воно того варте", - заявила очільниця європейської дипломатії Кая Каллас.
ЄС відіграв провідну роль у розробці основоположних правових текстів Спеціального трибуналу, які були політично схвалені міжнародною коаліцією держав та міжнародних організацій 9 травня 2025 року.
Комісія також підтримує притягнення до відповідальності за злочин агресії через Міжнародний центр судового переслідування злочину агресії проти України та внесок у розмірі 10 мільйонів євро для передової групи Спеціального трибуналу для підготовки його оперативної структури.
Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе під час візиту до Києва в лютому заявив, що початок роботи Спецтрибуналу щодо злочину російської агресії залежить від "волі держав".
Читайте детальну статтю на цю тему: Небажаний трибунал. Хто у Європі гальмує суд над Путіним, а хто – допомагає Україні.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
В ЄС запустили процес приєднання до числа засновників Спецтрибуналу за агресію РФ
Кубілюс продовжить "ракетний тур" для України у Швеції, Франції та Норвегії
Угорщина припиняє постачання газу Україні до відновлення транзиту "Дружбою"
ЗМІ: у Німеччині викрили ймовірних шпигунів РФ, що могли готувати напад на виробника дронів
Уряд Молдови схвалив надзвичайний стан в енергетиці, не виключає віялових відключень
Туск гостро розкритикував Навроцького за поїздку до Орбана
У Литві допустили, що дрон, який впав на їхній території, міг бути українським
Лідер опозиції Угорщини обіцяє позбавитись від союзників Орбана у разі перемоги на виборах
Україна представила у Брюсселі план енергетичної стійкості на 5,4 млрд євро
Ле Пен похвалила Орбана за блокування кредиту ЄС для України