Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Брюссель і Україна "оголосили війну" Будапешту – після публікації Politico про ідею "вступу в ЄС авансом" для України і про те, як планують вирішувати проблему з угорським вето.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Брюссель і Україна "оголосили війну" Будапешту – після публікації Politico про ідею "вступу в ЄС авансом" для України і про те, як планують вирішувати проблему з угорським вето.
Як пише "Європейська правда", заяву він опублікував у своєму X.
Орбан описав Politico як "офіційне видання брюссельської еліти" і назвав описані там ідеї "найновішим планом війни".
The Brusselian elite's official publication, Politico, has published Brussels’ and Kyiv’s latest war plan, the five-point Zelenskyy plan. They have decided that Ukraine will be admitted to the Union as early as 2027.
This new plan is an open declaration of war against Hungary.…
– Orbán Viktor (@PM_ViktorOrban) February 11, 2026
"Цей новий план – це відкрите оголошення війни Угорщині. Вони ігнорують рішення угорського народу і збираються усунути угорський уряд будь-якими способами. Вони хочуть приходу до влади партії "Тиса", тому що тоді більше не буде вето, не буде спротиву і ми вже не будемо лишатися за межами їхнього конфлікту", - заявив Орбан.
"У квітні угорці повинні зупинити їх – на виборчих дільницях. "Фідес" – єдина сила, що стоїть між Угорщиною і правлінням Брюсселя, і єдина гарантія суверенітету Угорщини", - додав угорський прем’єр.
У публікації Politico, нагадаємо, йдеться про безпрецедентну ідею "вступу авансом" для України, яка забезпечила би часткове членство у ЄС вже у 2027 році – але й не означала би послаблення вимог у принципових засадничих питаннях.
Також у ній розповіли про "плани А, Б і В" у ЄС щодо того, що робити з категоричним небажанням Угорщини підтримувати процедурні рішення для подальшої євроінтеграції України; найперший з них полягає у розрахунку, що Орбан зазнає поразки на квітневих виборах.
Тим часом лідер опозиційної "Тиси" Петер Мадяр заявив, що команда Орбана збирається шантажувати його публікацією інтимних відео з партнеркою, які зняли прихованою камерою, та наголосив, що не бачить у цьому ніякого "компромату".
Партія Мадяра "Тиса" лідирувала в одному січневих опитувань, випереджаючи партію "Фідес" прем’єр-міністра Віктора Орбана на 8 процентних пунктів, в іншому – на 10 пунктів.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: у Німеччині викрили ймовірних шпигунів РФ, що могли готувати напад на виробника дронів
Уряд Молдови схвалив надзвичайний стан в енергетиці, не виключає віялових відключень
Туск гостро розкритикував Навроцького за поїздку до Орбана
У Литві допустили, що дрон, який впав на їхній території, міг бути українським
Лідер опозиції Угорщини обіцяє позбавитись від союзників Орбана у разі перемоги на виборах
Україна представила у Брюсселі план енергетичної стійкості на 5,4 млрд євро
Ле Пен похвалила Орбана за блокування кредиту ЄС для України
Віткофф та Умєров розповіли результати другого дня переговорів у США
ЗМІ: ЄС виключає Угорщину з делікатних переговорів через побоювання "зливів" Росії
У Трампа кажуть, що мають піти на ескалацію проти Ірану, щоб домогтись деескалації