Сполучені Штати запропонували завершити війну Росії проти України до початку літа, оскільки пізніше у них буде інший пріоритет – вибори до Конгресу США.

Сполучені Штати запропонували завершити війну Росії проти України до початку літа, оскільки пізніше у них буде інший пріоритет – вибори до Конгресу США.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомив президент Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами, його цитує LIGA.
За словами глави держави, американці "пропонують сторонам завершити війну до початку цього літа, і, ймовірно, будуть тиснути на сторони саме згідно з таким графіком".
Він додав, що внутрішні питання в США стануть ще більш актуальними для американських перемовників.
На думку президента, для України бажано, щоб США не вийшли з переговорів, і росіянам потрібно також на сьогодні, щоб американці залишалися.
"Що стосується американців, то у них напевно просто буде інший пріоритет – Конгрес. І ми розуміємо з вами, що весь свій час вони будуть віддавати саме внутрішнім процесам – виборам, зміні настроїв в суспільстві їхньому. Вибори для них точно важливіші", - пояснив Зеленський.
Саме тому американці хочуть завершення війни до червня й будуть робити все для цього, переконаний він.
"В принципі, ми давно пропонували американській стороні мати справді чіткий Sequence Plan. Щоб всі розуміли, на що йдуть сторони, в який момент, на яких етапах. Щоб війна не розтягувалася, бо ми дійсно хочемо закінчити війну та гарантувати безпеку", - сказав Зеленський.
Також у президента запитали, чи можливе підписання гарантій безпеки зі США, якщо війна завершиться до червня.
"Американська сторона говорила, що одна із можливостей, щоб всі угоди підписувалися приблизно в один час. Я не говорю, що це прямо в один момент, але вони кажуть про один час", - відповів він.
Агентство Reuters повідомило в п'ятницю, що американські та українські переговорники обговорили можливість підписання мирної угоди у березні та проведення виборів в Україні у травні.
Також агентство повідомило, що на переговорах продовжують залишатися невирішеними два ключові питання – щодо Донбасу та ЗАЕС.
Архів журналу Віче
|
№2 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський: США пропонують завершити війну до літа
ЗМІ дізнались ім'я фаворита на пост посланця ЄС щодо взаємодії з Росією
Фон дер Ляєн презентувала 20-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Естонія заборонила в'їзд ще понад 1000 осіб, які воювали на боці РФ проти України
Нідерланди виділяють понад 20 млн євро на підтримку енергетичного сектора
Актуальні тренди в онлайн-гемблінгу на 2025 рік
Шмигаль: Норвегія внесла ще 86,4 млн євро до Фонду підтримки енергетики України
У Словаччині розслідують передачу Україні секретних документів щодо системи С-300
Туск розкрив деталі майбутнього пакета військової допомоги для України