Сьогодні, 18 грудня

Туск до лідерів ЄС щодо фінансування України: "Гроші сьогодні або кров завтра"

Якщо сьогодні лідери держав Європейського Союзу не приймуть рішення про фінансування України, завтра на Україну та Європу може чекати кровопролиття.

Якщо сьогодні лідери держав Європейського Союзу не приймуть рішення про фінансування України, завтра на Україну та Європу може чекати кровопролиття.

Про це, як передає кореспондентка "Європейської правди" з Брюсселя, заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск перед початком засідання Європейської ради 18 грудня.

Туск попередив, що неприйняття рішення про фінансування України може призвести до загострення військових дій.

"Зараз у нас є простий вибір: або гроші сьогодні, або кров завтра. І я говорю не лише про Україну, я говорю про Європу", - заявив Туск.

Він наголосив, що це рішення "маємо прийняти ми, і лише ми".

"Я думаю, що всі європейські лідери нарешті повинні піднятися до цього рівня. І це все, що я можу сказати сьогодні, зараз". – підсумував Дональд Туск.

Як повідомляла "Європейська правда", президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін точно не піде на діалог, якщо ЄС не погодить "репараційну позику" для України.

У четвер стало відомо, що дипломати держав Європейського Союзу прийшли до попередньої згоди щодо використання російських заморожених активів для надання Україні "репараційної позики" у 2026-27 роках, але остаточне рішення мають прийняти лідери держав ЄС на засіданні Європейської ради.

Разом з тим президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що саміт ЄС зрештою має вирішити, яку з опцій фінансування України обрати.

Більше за темою у статті: ЄС шукає гроші для Києва. Чому Бельгія "блокує" фінансування України за рахунок активів РФ.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

ЗМІ: українська делегація може приїхати до Маямі слідом за російською Сьогодні, 18 грудня

ЄС попередньо домовився щодо "репараційної позики" для України, рішення ухвалять лідери Сьогодні, 18 грудня

Фон дер Ляєн: саміт ЄС вирішить, який з двох варіантів фінансування України обрати Сьогодні, 18 грудня

"Треба висушити економіку Росії": Зеленський розповів про шлях до завершення війни Сьогодні, 18 грудня

Де Вевер про росактиви для України: "Я ще не бачив тексту, з яким Бельгія могла б погодитися" Сьогодні, 18 грудня

Зеленський: Путін точно не піде на діалог, якщо ЄС не погодить "репараційну позику" Сьогодні, 18 грудня

Зеленський прибув у Брюссель для участі в саміті ЄС Сьогодні, 18 грудня

Кошта: ми не підемо з саміту без рішення щодо грошей для України Сьогодні, 18 грудня

Туск до лідерів ЄС щодо фінансування України: "Гроші сьогодні або кров завтра" Сьогодні, 18 грудня

Каллас про "репараційну позику": "план Б" поки не розглядається Сьогодні, 18 грудня