Американський портал Axios дізнався подробиці телефонної розмови між президентом України і членами команди Дональд Трампа – Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером – яка стала кульмінацією триденних переговорів між американською і українською стороною щодо мирного врегулювання.

Американський портал Axios дізнався подробиці телефонної розмови між президентом України і членами команди Дональд Трампа – Стівом Віткоффом і Джаредом Кушнером – яка стала кульмінацією триденних переговорів між американською і українською стороною щодо мирного врегулювання.
Про це йдеться у публікації Axios, повідомляє "Європейська правда".
За даними співрозмовників порталу, в ході розмови йшлося про питання територій і гарантій безпеки для України.
Одне із джерел зазначило, що Віткофф і Кушнер зібрали думки обох сторін і чинили тиск на Путіна і Зеленського, щоб ті пішли на поступки, необхідні для досягнення мирної угоди.
Як зауважив один зі співрозмовників порталу, обговорення територіальних питань було складним.
Росія як і раніше вимагає, щоб Україна пішла з контрольованих нею частин Донбасу, але США намагаються розробити нові ідеї для подолання цієї проблеми, повідомило друге джерело.
Щодо питання гарантій безпеки, як розповіло одне із джерел, сторони досягли значного прогресу і близькі до угоди. Однак, за його словами, необхідно проробити додаткову роботу, щоб обидві сторони однаково інтерпретували проєкт гарантій безпеки.
"Основні складні питання стосуються територіальних проблем і гарантій безпеки. Ми прагнемо забезпечити, щоб узгоджені рішення були реалістичними, справедливими і стійкими", - заявила в суботу Axios посол України у Вашингтоні Ольга Стефанішина.
Очікується, що Умеров і Гнатов повернуться з Маямі до Європи і в понеділок у Лондоні проінформують Зеленського про пропозиції США.
"Нам потрібно взяти всі проєкти і провести мозковий штурм", - сказав Axios український посадовець.
Подальші переговори і зустрічі з Віткоффом і Кушнером очікуються в кінці тижня, зазначає портал.
"Переговори будуть продовжуватися, і особисті зустрічі мають вирішальне значення", - додала Стефанішина.
Як відомо, Зеленський у суботу провів телефонну розмову із представниками переговорних команд України та США, які працюють над завершенням російського вторгнення в Україну.
Перед тим секретар Ради національної безпеки і оборони Рустем Умєров та спецпосланник президента США Стівен Віткофф повідомили про перебіг переговорів щодо "мирного плану" української та американської сторін.
Читайте також статтю "ЄП" з Брюсселя: НАТО без Штатів, ОБСЄ без Росії? Як Кремль та Білий дім будують нову схему "миру" в Європі.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Зеленський не проти, щоб Європа напряму розмовляла з Росією
Латвія запропонує скликати позачергове засідання Радбезу ООН через удар РФ по Україні
Новий глава МЗС Чехії прибув до України – через атаку РФ його потяг затримався
У Брюсселі 9 січня обговорюють подальші дії з надання Україні позики ЄС на 90 млрд євро
Глава МЗС Литви про другий "Орєшнік" РФ: це плювок на всі миротворчі зусилля
Як легко та швидко відправити особисті речі чи подарунки близьким за кордон?
Как купить косметологическую кушетку: подробный и практичный гид
Як зробити вашу продукцію або подарунок по-справжньому привабливим для отримувача
Чи існує якісний спосіб доповнити свої знання у сфері мистецтва, дизайну чи архітектури розкішними виданнями?
Axios: Зеленський наступного тижня може відвідати США або зустрінеться з Трампом в Давосі