Лідери європейських держав та євроінституцій, та країн, які входять до "Групи семи" (крім США) висловили незгоду з частиною пропонованого Сполученими Штатами "мирного плану" для України.

Лідери європейських держав та євроінституцій, та країн, які входять до "Групи семи" (крім США) висловили незгоду з частиною пропонованого Сполученими Штатами "мирного плану" для України.
Про це йдеться у заяві лідерів, опублікованій пресслужбою Євроради, передає "Європейська правда".
Попри те, що вони погодилися взяти проєкт за основу і висловили готовність до його спільного допрацювання, лідери висловили кілька застережень
Вони, зокрема, нагадали про принцип, що кордони не повинні змінюватися силою, хоча "мирний план" передбачає, що РФ збереже за собою щонайменше вже окуповані нею українські території.
Також лідери висловили занепокоєння запропонованими обмеженнями щодо збройних сил України, які "зроблять Україну вразливою до майбутніх нападів".
"Ми ще раз наголошуємо, що імплементація елементів, які стосуються Європейського Союзу та НАТО, потребуватиме згоди членів ЄС та НАТО відповідно", - додали також лідери.
Країни "Групи семи", лідери євроінституцій Урсула фон дер Ляєн і Антоніу Кошта та інші європейські лідери обговорювали запропонований Вашингтоном мирний план для України в суботу вдень у кулуарах саміту G20 в Йоганнесбурзі.
Рустем Умеров, секретар Ради національної безпеки і оборони України, заявив у суботу, що Київ проведе у Швейцарії консультації зі США щодо припинення війни.
Більше про нову американську "мирну пропозицію" читайте у статті "ЄП": План імені Трампа. Розповідаємо про "агресивні" мирні переговори США та України.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Британія залучить експертів з України для збиття іранських дронів у Перській затоці
Як обрати школу латиноамериканських танців
Білий дім підтвердив, що Трамп стежив за ударами по Ірану з вілли у Флориді
Трамп закликав іранців повалити режим
У Єврокомісії підтвердили критерії вступу України в ЄС, опубліковані "ЄвроПравдою"
Фіцо після розмови із Зеленським заявив, що Україна не хоче відновити "Дружбу"
Текст 20-го пакета санкцій ЄС проти РФ готовий, не згодні лиш Угорщина і Словаччина
Зеленський запросив Фіцо в Україну
Єврокомісія "вітає" ідею Орбана про місію для перевірки стану нафтопроводу "Дружба"
Німеччина розглядає екстрадицію підозрюваного у вбивстві Портнова