Ср, 12 листопада 2025

У Фінляндії вважають, що корупційний скандал в Україні не вплине на фіндопомогу з ЄС

Корупційний скандал в уряді України не матиме негативного впливу на плани Європейського Союзу з надання фінансової допомоги Києву у наступних роках, зокрема, у рамках "репараційних кредитів".

Корупційний скандал в уряді України не матиме негативного впливу на плани Європейського Союзу з надання фінансової допомоги Києву у наступних роках, зокрема, у рамках "репараційних кредитів".

Про це, як передає кореспондентка "Європейської правди", заявила віцепрем’єр-міністерка Фінляндії Ріікка Пурра перед початком засідання міністрів фінансів у Брюсселі 12 листопада.

Україна має проблеми з корупцією, але вживає заходів з протидії цьому явищу, тому Євросоюз продовжить її фінансувати й надалі, переконані у Фінляндії.

"Звісно, корупція є проблемою в Україні, але існує багато механізмів (боротьби з корупцією. – "ЄП") та вживаються заходи для протидії цьому. І я не бачу в цій справі жодної перешкоди для просування "репараційних позик", - заявила Пурра, відповідаючи на питання журналіста, чи може корупційний скандал за участі міністра юстиції України ускладнити переговори щодо "репараційних позик".

Вона підкреслила, що вважає план з надання Україні "репараційних позик" на базі заморожених активів Росії, найкращим варіантом з кількох запропонованих.

"Репараційні позики" беззаперечно є найкращим варіантом, оскільки вони мають достатній фінансовий потенціал, і одночасно обмежують тиск на національні бюджети (ЄС – "ЄП")", - наголосила фінська міністерка.

"Зрозуміло, що Україні потрібна наша фінансова підтримка ще більше, ніж раніше. Росії має бути надіслано чітке повідомлення про те, що вона має платити за завдані руйнування", - підсумувала Ріікка Пурра.

Як повідомляла "Європейська правда", 13 листопада Рада ЄС обговорить "репараційні позики" та фінансування України у 2026-27 роках.

Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро України оприлюднило розслідування великої схеми корупції в НАЕК "Енергоатом" під назвою "Мідас".

Організатором схеми був бізнесмен, співвласник "Кварталу-95" та колишній партнер президента Зеленського Тимур Міндіч (фігурує у матеріалах НАБУ під прізвиськом "Карлсон"), який буквально за декілька годин до обшуків НАБУ встиг виїхати з країни.

Сторона обвинувачення зазначила, що Міндіч здійснював вплив на ексміністра енергетики Германа Галущенка та ексміністра оборони Рустема Умерова.

Вранці 12 листопада премʼєр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Галущенка, який зараз є міністром юстиції, відсторонили від посади після резонансного розслідування НАБУ щодо корупції у НАЕК "Енергоатом".

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

МЗС Угорщини викликало посла України через мобілізацію угорців Сьогодні, 02 березня

"Це не нескінченна війна": Гегсет розкрив цілі операції США в Ірані Сьогодні, 02 березня

Макрон готовий до розгортання ядерної зброї в європейських країнах-союзниках Сьогодні, 02 березня

Франція та Німеччина створили координаційну групу з питань ядерної зброї Сьогодні, 02 березня

Британія залучить експертів з України для збиття іранських дронів у Перській затоці Сьогодні, 02 березня

Як обрати школу латиноамериканських танців Сьогодні, 02 березня

Білий дім підтвердив, що Трамп стежив за ударами по Ірану з вілли у Флориді 28 лютого

Трамп закликав іранців повалити режим 28 лютого

У Єврокомісії підтвердили критерії вступу України в ЄС, опубліковані "ЄвроПравдою" 28 лютого

Фіцо після розмови із Зеленським заявив, що Україна не хоче відновити "Дружбу" 27 лютого