Уряд Великої Британії відхилив прохання Європейської комісії про внесення 6,75 млрд євро в її флагманський оборонний фонд, що стало ударом по відносинах після Brexit.

Уряд Великої Британії відхилив прохання Європейської комісії про внесення 6,75 млрд євро в її флагманський оборонний фонд, що стало ударом по відносинах після Brexit.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Bloomberg.
Єврокомісія запропонувала Британії сплатити внесок у розмірі від 4 до 6,5 мільярдів євро за участь у програмі "Дії з безпеки для Європи" (SAFE) та адміністративний внесок у розмірі від 150 до 250 мільйонів євро.
Програма є частиною спроби Європейського Союзу підвищити обороноздатність після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році на тлі побоювань, що президент Дональд Трамп скорочує зобов'язання США з безпеки на континенті.
Хоча фонд в основному орієнтований на оборонні компанії з країн-членів ЄС, Брюссель також веде переговори про доступ до нього з країнами, що не є членами ЄС, зокрема з Великою Британією та Канадою. Туреччина і Південна Корея також хочуть взяти участь у програмі.
SAFE фінансується ЄС за рахунок його позикових коштів, що означає, що в кінцевому підсумку гарантується бюджетом блоку. Країни-члени роблять внески до бюджету ЄС відповідно до розміру своїх економік.
Британський високопосадовець назвав плату, яку вимагає Комісія, необґрунтованою і такою, що значно перевищує суму, яку Британія очікує заплатити за доступ до програми, підтвердивши, що Лондон відкидає ці умови. За словами джерел, Франція займає найбільш жорстку позицію щодо фінансових вимог Великої Британії, і що переговори щодо зниження цих вимог триватимуть.
Співрозмовник агенції додав, що посадовці високого рівня звернулися до президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, попередивши, що блокування приєднання Великої Британії до SAFE підірве європейське переозброєння і дасть зрозуміти Путіну, що континент несерйозно ставиться до протидії агресії з боку Москви.
Найближчі тижні будуть ключовими для виходу з глухого кута. До 30 листопада країни-члени мають подати конкретні проєкти для фінансування.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час візиту до Фінляндії минулого тижня повторив прагнення Анкари приєднатись до SAFE – механізму ЄС із кредитування оборонних проєктів.
Детальніше читайте тут: 150 млрд євро на переозброєння: що таке SAFE і що від нього може отримати Україна.
Архів журналу Віче
|
№3 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
МЗС Угорщини викликало посла України через мобілізацію угорців
"Це не нескінченна війна": Гегсет розкрив цілі операції США в Ірані
Макрон готовий до розгортання ядерної зброї в європейських країнах-союзниках
Франція та Німеччина створили координаційну групу з питань ядерної зброї
Британія залучить експертів з України для збиття іранських дронів у Перській затоці
Як обрати школу латиноамериканських танців
Білий дім підтвердив, що Трамп стежив за ударами по Ірану з вілли у Флориді
Трамп закликав іранців повалити режим
У Єврокомісії підтвердили критерії вступу України в ЄС, опубліковані "ЄвроПравдою"
Фіцо після розмови із Зеленським заявив, що Україна не хоче відновити "Дружбу"