21 жовтня

Польща розслідує спробу агентів РФ відправити в Україну посилки з вибухівкою

У Польщі прокурори розпочали розслідування діяльності розвідки РФ проти країни – кілька підозрюваних осіб намагалися відправити в Україну посилки з вибуховими та запальними матеріалами.


Фото: www.eurointegration.com.ua

У Польщі прокурори розпочали розслідування діяльності розвідки РФ проти країни – кілька підозрюваних осіб намагалися відправити в Україну посилки з вибуховими та запальними матеріалами.

Про це пише RMF24, передає "Європейська правда".

Національна прокуратура розпочала розслідування діяльності російської розвідки проти Польщі. Про це стало відомо після того, як прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Агентство внутрішньої безпеки у співпраці з іншими службами затримало вісім осіб, підозрюваних у підготовці диверсійних актів протягом останніх днів.

Згідно з висновками слідчих, група осіб, які працювали на російські спецслужби, готувала до 16 жовтня диверсійні дії, що полягали у відправленні в Україну посилок із вибуховими та запальними матеріалами.

За інформацією прокуратури, посилки мали самозайматися або вибухати під час транспортування. Метою запланованих дій було залякати населення та дестабілізувати країни ЄС, які підтримують Україну. Однак посилки були перехоплені румунськими службами до того, як стався вибух.

У зв'язку з цією справою в Польщі було затримано Данила Г., а в Румунії – двох українських громадян, які співпрацювали з підозрюваним.

Згідно з висновками слідства, Данило Г. діяв спільно з іншими особами, виконуючи завдання, доручені російськими спецслужбами. 17 жовтня окружний суд столиці Варшави ухвалив рішення про тримісячне утримання підозрюваного під вартою.

Румунський суд ухвалив рішення про утримання під вартою затриманих у країні громадян протягом 30 днів.

Речник координатора польських спецслужб Яцек Добжинський заявив, що впродовж останніх місяців співробітники Агентства внутрішньої безпеки затримали загалом 55 осіб, які діяли на шкоду Польщі та в інтересах російської розвідки.

У серпні у Польщі висунули звинувачення громадянину Білорусі, який хотів співпрацювати з білоруським КДБ і брати участь в диверсіях на території ЄС.

Повідомляли також, що висунули обвинувачення на адресу 27-річного колумбійця, який може стояти за двома підпалами в Польщі.

Після цього Туск заявив, що влада буде діяти безжально проти тих, хто планує дестабілізувати ситуацію в країні.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №12/2015 №12
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Зеленський прокоментував чутки про тиск США щодо відступу з Донеччини задля "мирної угоди" Сьогодні, 10 грудня

У ЄС нагадали, що заморожені активи РФ мають піти на репарації народу України Вчора, 09 грудня

Єврокомісія хоче пришвидшити створення "трибуналу для Путіна" за злочин агресії Вчора, 09 грудня

Євросоюз доєднається до створення Комісії з розгляду претензій України до Росії Вчора, 09 грудня

Зеленський: готові подати США українські та європейські компоненти "мирного плану" Вчора, 09 грудня

У ЄС бачать брак тиску на Росію й не хочуть, щоб "мирна угода винагороджувала агресію" Вчора, 09 грудня

Axios: США вважають Європу головною перешкодою для укладання "мирної" угоди Вчора, 09 грудня

Президент Чехії призначив Бабіша прем’єром Вчора, 09 грудня

Зеленський: Україна і Європа фіналізують своє бачення "мирного плану" у вівторок Вчора, 09 грудня

Зеленський: європейські гарантії безпеки для України фактично готові Вчора, 09 грудня