Чт, 25 вересня 2025

Трамп та Орбан поспілкувалися щодо енергоресурсів РФ

Американський президент Дональд Трамп та угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан провели телефонну розмову на наступний день після того, як президент США заявив, що буде тиснути на угорського прем'єра, щоб той припинив купувати російську нафту.

Американський президент Дональд Трамп та угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан провели телефонну розмову на наступний день після того, як президент США заявив, що буде тиснути на угорського прем'єра, щоб той припинив купувати російську нафту.

Про це ввечері в середу, 24 вересня, заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто в кулуарах Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку, цитує Index, пише "Європейська правда".

Сійярто заявив, що Трамп та Орбан обговорили питання енергетичної безпеки, війну Росії проти України, світову економіку та мита.

Їхня розмова відбулася на тлі посилення тиску на Угорщину з метою хоча б зменшити обсяги закупівель, оскільки західні союзники прагнуть зменшити доходи Росії від нафти, які є основним джерелом фінансування її війни проти України.

"Ми перебуваємо в постійному контакті з урядом США. Нещодавно прем'єр-міністр розмовляв з президентом Дональдом Трампом, і вони обговорили кілька питань, зокрема стан війни, можливість миру, глобальні економічні тенденції, ситуацію, що склалася через мита, і, звичайно, питання енергопостачання в Центральній Європі. Це відбулося кілька годин тому", - сказав Сійярто.

Раніше Трамп у своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН повторив свої очікування, що Європа має якнайшвидше відмовитися від російських енергоресурсів, тому що так "фінансує війну проти себе ж".

Сійярто перед цим заявив, що його країна не відмовиться від російських енергоносіїв попри вимогу президента США.

Читайте також на цю тему - Санкції під тиском Трампа: як ЄС наблизився до найпотужніших обмежень проти Росії

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

МЗС Угорщини викликало посла України через мобілізацію угорців Вчора, 02 березня

"Це не нескінченна війна": Гегсет розкрив цілі операції США в Ірані Вчора, 02 березня

Макрон готовий до розгортання ядерної зброї в європейських країнах-союзниках Вчора, 02 березня

Франція та Німеччина створили координаційну групу з питань ядерної зброї Вчора, 02 березня

Британія залучить експертів з України для збиття іранських дронів у Перській затоці Вчора, 02 березня

Як обрати школу латиноамериканських танців Вчора, 02 березня

Білий дім підтвердив, що Трамп стежив за ударами по Ірану з вілли у Флориді 28 лютого

Трамп закликав іранців повалити режим 28 лютого

У Єврокомісії підтвердили критерії вступу України в ЄС, опубліковані "ЄвроПравдою" 28 лютого

Фіцо після розмови із Зеленським заявив, що Україна не хоче відновити "Дружбу" 27 лютого