Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який ратифікує угоду про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією і Північною Ірландією.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який ратифікує угоду про сторічне партнерство між Україною та Великою Британією і Північною Ірландією.
Про це свідчать дані з картки законопроєкту на сайті Верховної Ради, повідомляє "Європейська правда".
У картці зазначено, що документ повернуто з підписом президента.
Документ закріплює нову довгострокову рамку двосторонньої співпраці, яка торкається безпеки, оборони, економіки, науки, технологій і культурних зв’язків.
Верховна Рада проголосувала за її ратифікацію у середу, 17 вересня.
Україна та Британія 16 січня підписали історичну угоду про сторічне партнерство задля поглиблення безпекових зв'язків та зміцнення партнерства для майбутніх поколінь.
Ця угода була укладена на основі безпекової угоди, підписаної 12 січня 2024 року.
Фактично нова угода розширює співпрацю Києва і Лондона у сфері безпеки та продовжує її з десятирічного на сторічний термін.
Документ охоплює співпрацю у питаннях безпеки та оборони, морській сфері, економіці, енергетиці, правосудді (включаючи міжнародне), протидії дезінформації тощо.
Про те, які зобов’язання запроваджує українсько-британська сторічна угода, читайте в статті: Військові бази, взаємна оборона і не лише: що дає Україні Сторічна угода з Британією.
Архів журналу Віче
|
№11 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
ЗМІ: ексдержсекретар США Помпео приєднався до наглядової ради Fire Point, що виробляє "Фламінго"
Мышка с сенсорной панелью: кому подойдёт и где используется
Зеленський анонсував "історичну угоду" з Францією на посилення авіації
У Греції уточнили домовленості про оперативне постачання газу до України
Трамп про війну в Україні: ця кривава бійня має завершитися і якнайшвидше
Навроцький каже, що підписав закон про допомогу українцям у Польщі востаннє
Зеленського чекають в Іспанії 18 листопада
Фон дер Ляєн переконуватиме премʼєра Бельгії підтримати план кредиту Україні
В уряді Італії посперечались, чи треба допомагати "корумпованій" Україні
Угорщина судитиметься з ЄС через заборону російського газу