Володимир Зеленський вважає, що у НАТО є можливість ефективної відповіді на російську дронову атаку у тому вигляді, який не означатиме участі Альянсу у війні.

Володимир Зеленський вважає, що у НАТО є можливість ефективної відповіді на російську дронову атаку у тому вигляді, який не означатиме участі Альянсу у війні.
Про це він заявив у виступі на щорічній зустрічі Yalta European Strategy у Києві, повідомляє кореспондент "Європейської правди".
Президент України висловив впевненість у тому, що атака Росії мала на меті протестувати та посунути червоні лінії з боку Заходу та НАТО.
"Ми всі розуміємо, для чого він це робить. Перевіряє градус. Мовляв, трошки ізоляція пройшла – а можна ще так зробити? Можна", - заявив він.
Зеленський погодився з тим, що члени НАТО уникають і мають підстави уникати такої відповіді, яка залучить Альянс у війну. Поза тим, існують сценарії, які є безпечними для НАТО у цьому сенсі, але ефективними.
"Потрібні сильні відповіді. Наприклад – ми дамо Україні ту зброю, якої в України ніколи не було. І ця зброя долетить – не по дронах, а по заводах, які виробляють ці дрони. І це не про НАТО, це про Україну", - заявив він.
Також Володимир Зеленський вважає недостатніми зусилля країн Заходу з обмеження експорту в Росію продукції, яка використовується РФ як компоненти для виробництва ракет чи іншої сучасної зброї.
Раніше генштаби Польщі та України обговорили співпрацю у боротьбі з безпілотниками. Вже відомо про рішення, що польські військові поїдуть в Україну, щоб навчитися збивати дрони.
Детально про наслідки атаки читайте у статті "Що є метою РФ і чому НАТО не вважає "нападом" атаку дронів на Польщу".
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін
Чи важко вашому бізнесу охопити нових клієнтів поза межами фізичної локації?
Bloomberg: Віткофф і Кушнер готують новий візит до Путіна
Суші з доставкою в Броварах: на що звернути увагу при замовленні
Як вибрати підрядника для буріння свердловин в Києві та області