Вт, 24 грудня 2024

Туреччина каже, що понад 25 тисяч сирійців повернулися додому після падіння Асада

Понад 25 000 сирійців повернулися додому з Туреччини після того, як Башар Асад був повалений повстанцями на чолі з ісламістами.

Понад 25 000 сирійців повернулися додому з Туреччини після того, як Башар Асад був повалений повстанцями на чолі з ісламістами.

Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на Agence France-Presse, заявив у вівторок міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Єрлікая.

Туреччина є домом для майже 3 мільйонів біженців, які втекли від громадянської війни, що спалахнула в 2011 році, і чия присутність була проблемою для уряду президента Реджепа Таїпа Ердогана.

"Кількість людей, які повернулися до Сирії за останні 15 днів, перевищила 25 000", - сказав Алі Єрлікая.

Анкара перебуває в тісному контакті з новими лідерами Сирії і зараз зосереджується на добровільному поверненні сирійських біженців, сподіваючись, що зміна влади в Дамаску дозволить багатьом з них повернутися додому.

Єрлікая повідомив, що в посольстві і консульстві Туреччини в Дамаску і Алеппо буде створено міграційний відділ, який буде вести облік сирійців, що повертаються.

Туреччина знову відкрила своє посольство в Дамаску майже через тиждень після того, як Асад був повалений силами, підтримуваними Анкарою, і через 12 років після того, як дипломатична місія була закрита на початку громадянської війни в Сирії.

За словами Єрлікая, одна людина з кожної сім'ї матиме право тричі в'їжджати і виїжджати з 1 січня по липень 2025 року відповідно до правил, які будуть розроблені за вказівкою Ердогана.

Сирійці, які повертаються додому, зможуть забрати з собою свої речі і автомобілі, додав він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен раніше підтвердив, що американська сторона підтримує прямі контакти із сирійським повстанським угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам".

Також повідомляли, що Європейський Союз хоче встановити прямий контакт з новими правителями в Сирії.

www.eurointegration.com.ua

Архів журналу Віче

Віче №3/2016 №3
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата
Останні новини

Сибіга відреагував на заяви Угорщини щодо 3 днів на відновлення "Дружби" Сьогодні, 07 березня

Сибіга заявив про шантаж України з боку Орбана в історії з заручниками Вчора, 06 березня

У ЄС засудили слова Зеленського про Орбана: "Не має бути погроз на адресу членів ЄС" Вчора, 06 березня

Кубілюс почав "ракетний тур" для України з Польщі: треба понад 2000 ракет щороку Вчора, 06 березня

ЄС оголосив про нові інвестиції на 1,5 млрд євро для сприяння відновленню України Вчора, 06 березня

Нацбанк України: влада Угорщини захопила українських інкасаторів і велику суму валюти Вчора, 06 березня

"Це захоплення заручників і держтероризм": МЗС про викрадення інкасаторів Угорщиною Вчора, 06 березня

Орбан: Угорщина блокуватиме 90 млрд для України, доки "Дружба" не відновить роботу Вчора, 06 березня

В Угорщині заявили, що вважають "погрозою" заяву Зеленського про Орбана і ЗСУ 05 березня

Лідер угорської опозиції став на захист Орбана через "погрози" Зеленського 05 березня