Про це повідомив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнесом Ханом.
«Перший блок, який ми маємо напрацювати, – це децентралізація», – підкреслив керівник парламенту. При цьому він нагадав, що відповідно до процедури Верховна Рада має його розглянути, направити до Конституційного Суду і Венеціанської комісії для отримання висновків та попередньо схвалити ще раз (до15 липня цього року) з тим, аби у вересні ухвалити остаточно.
«Я не бачу серйозних розбіжностей, які перешкоджатимуть нам це зробити, – наголосив Голова Верховної Ради. – Для мене важливо не просто напрацювати зміни до Конституції й законодавства, а й провести ці зміни».
Він назвав нинішній тиждень надзвичайно важливиим у відносинах України та ЄС з огляду на проведення першого саміту «Україна – Європейський Союз», що відбувається згідно з чинною Угодою про асоціацію.
Комісар ЄС Йоганнес Хан зазначив, що український парламент «відданий процесу реформ» і посідає «лідерську роль у процесі конституційної реформи», і додав, що європейці, «як і все українське суспільство, з нетерпінням очікують на реформу Конституції, судоустрою і прокуратури, оскільки без забезпечення верховенства права реформувати інші сфери неможливо».
За інформацією прес-служби Верховної Ради України.
Фото Миколи Білокопитова.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін
Чи важко вашому бізнесу охопити нових клієнтів поза межами фізичної локації?
Bloomberg: Віткофф і Кушнер готують новий візит до Путіна