Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Спікер Сейму Латвійської Республіки Інара Мурніеце обговорили питання реалізації першочергових реформ в Україні.
Під час зустрічі, яка відбулася в п’ятницю в Києві Володимир Гройсман підкреслив, що сьогодні в України є не лише зовнішній, а й своєрідний внутрішній фронт, а саме – необхідність невідкладних системних реформ.
– Є і внутрішній фронт, боротьба, яка має завершитися перемогою. У питанні реалізації реформ ми багато чого маємо зробити самостійно і сподіваємося також на допомогу міжнародних партнерів, – сказав керівник Парламенту. Він висловив переконання, що гарною основою для реформ може стати План відновлення країни на 2015–2017 роки разом з програмою розвитку України «Стратегія 2020», коаліційною угодою, Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Володимир Гройсман поінформував, що найближчим часом Парламент ухвалив важливі законодавчі акти, які дають змогу на днях розпочати системну боротьбу з корупцією, зокрема, про забезпечення права на справедливий суд і роботи Антикорупційного бюро.
Також, заявив Голова Верховної Ради, потрібно розпочати конституційний процес, децентралізувати врядування з урахуванням найкращих зразків європейського досвіду.
– Моє головне завдання – побудувати якісну систему врядування на основі децентралізації, – наголосив В. Гройсман.
Спікер Сейму констатувала, що нині Україна перебуває у важкій ситуації, зазначивши важливість проведення докорінних реформ саме в цей час.
– Це добра відповідь держави своєму народові, Європейському Союзу і Росії. Всі в Україні очікують на реформи, – сказала вона.
Пані Мурніеце висловила готовність Латвії поділитися з Україною досвідом реформ і зазначила, що латвійський народ солідарний з громадянами України і підтримує їх.
Голова Верховної Ради Володимир Гройсман висловив вдячність країнам Балтії за послідовну позицію щодо підтримки територіальної цілісності і суверенітету України.
– Позиція країн Балтії є дуже чітким сигналом. Україні сьогодні важко, і позиція наших друзів має для нас величезне значення, – сказав Володимир Гройсман.
За інформацією прес-служби Верховної Ради України
Фото Миколи Білокопитова
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Українська делегація прибула до США
Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін