Таке рішення сьогодні, 19 листопада, ухвалили члени Підготовчої депутатської групи. До її складу увійшли дев’ять представників партії «Блок Петра Порошенка», шість – політичної партії «Народний фронт», по двоє – від політичних партій «Об’єднання «Самопоміч» та «Опозиційний блок», по одному – від Радикальної партії Олега Ляшка та Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина». Мажоритарних депутатів-самовисуванців представляють троє народних обранців.
Головою Підготовчої депутатської групи на її першому засіданні обрали члена Блоку Петра Порошенка Володимира Гройсмана, заступником голови – Оксану Сироїд із «Об'єднання «Самопоміч», а секретарем – представника партії «Народний фронт» Павла Пинзеника.
Голова Верховної Ради сьомого скликання Олександр Турчинов нагадав, що після оголошення ЦВК переможців виборів новообрані народні депутати протягом 20 днів мають виконати вимоги законодавства про несумісність депутатського мандата з іншими видами діяльності.
Нагадаємо, що згідно із Законом України «Про статус народного депутата України», парламентарій не має права:
1) бути членом Кабінету Міністрів України, керівником центрального органу виконавчої влади;
2) мати інший представницький мандат чи одночасно бути на державній службі;
3) обіймати посаду міського, сільського, селищного голови;
4) займатися будь-якою, крім депутатської, оплачуваною роботою, за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від виконання обов'язків народного депутата час;
5) залучатись як експерт органами у кримінальному провадженні, а також займатися адвокатською діяльністю;
6) входити до складу керівництва, правління чи ради підприємства, установи, організації, що має на меті одержання прибутку.
Нині в законодавчому органі паралельно працюють дві групи: одна – з організації роботи нової Верховної Ради восьмого скликання, яка, зокрема, визначатиме кількість комітетів, фракційні місця в сесійній залі, та друга – з підготовки коаліційної угоди.
На брифінгу для журналістів новообраний народний депутат від партії ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв заявив, що сьогодні текст угоди має бути готовий для передачі на парафування майбутнім парламентським фракціям.
Сьогодні, 19 листопада, на засіданні Кабінету Міністрів Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що «детально вивчив» і готовий підписати остаточну редакцію коаліційної угоди. Її проект раніше опублікувала партія «Блок Петра Порошенка» на своєму офіційному сайті.
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Українська делегація прибула до США
Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін