На це, далеке від оптимістичного, запитання намагалися дати відповідь учасники сьогоднішньої прес-конференції, яка відбулася в Києві у приміщенні «ІнтерМедіа консалтинг». До слова, згаданий захід проходив саме під такою страхітливою назвою.
Якщо вірити керівникові Українського центру грипу Інституту епідеміології та інфекційних захворювань Аркадію ФРОЛОВУ, то зі ста чоловік, котрих заскочить ця підступна недуга, 20–27 неодмінно матимуть «на закуску» серйозні ускладнення. Причому серед останніх, зокрема, проблеми, пов’язані з діяльністю центральної нервової системи, периферичної нервової системи, а також енцефаліти, серцево-судинні захворювання. Щороку в світі під час епідемії грипу середньої інтенсивності у віковій групі від 65 років і вище (нещеплених) помирає від гіпертонічних кризів, інсультів і пневмонії 20–40 тисяч осіб. Серед щеплених показник удвічі-втричі нижчий.
– Зазвичай пік захворювань на грип припадає на початок-середину грудня, але цьогоріч температурний чинник вніс свої корективи в наші прогнози. З огляду на теплу не за сезоном погоду, грип слід очікувати ближче до Нового року, або навіть після нього, якщо не станеться різкого похолодання, – запевнив представників ЗМІ А. Фролов.
Завідувачка епідемічного відділу Київської міської санітарно-епідеміологічної станції (СЕС) Анжела КРАКОВИЧ переконувала журналістів, що принаймні столиця зустрічає грип у всеозброєнні. Вже сьогодні в місті функціонують 34 «прищеплювальних» кабінети. Із них 17 працюють у медичних структурах різних форм власності й 17 – у поліклініках. На 31 жовтня, розповіла представниця СЕС, проти грипу в Києві вакцинувалися понад півтори тисячі осіб. Гроші з власної кишені виклали за це 240 чоловік, коштом підприємства зробили щеплення – 541 і за рахунок місцевих бюджетів – 881.
Автор: Наталка СЕМИВОЛОС
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Поступки Трампа по Гренландії, заяви України в Давосі, хто увійшов до Ради миру: новини дня
Каллас розповіла, на яких умовах ЄС може співпрацювати з Радою миру Трампа
Зустріч Зеленського і Трампа у Давосі закінчилась
Трамп прокоментував зустріч із Зеленським у Давосі
Зеленський: 40 військових для захисту Гренландії – це сигнал Путіну
Норвегія передала Україні значну кількість ракет до систем ППО NASAMS
В ОПУ підтвердили, що Зеленський вирушив у Давос
Зеленський прибув до Швейцарії на форум у Давосі і зустріч з Трампом
Приватний будинок для літніх людей у Києві
Кодування алкоголізму