У Львові відзначили 200-річчя від дня народження легендарного винахідника саксофона Адольфа Сакса. «Jazz Bez» та «ДжазКлуб. Львів» провели флешмоб саксофоністів.
Попередньо 11 музичним школам Львова розіслали ноти, щоб вони підготувалися до флешмобу. На вулиці Лесі Українки зібралося близько півсотні саксафоністів. Серед них були як досвідчені музиканти, так і учні від 10 років.
– Усі вони зіграли разом без попередньої підготовки. Ми намагалися зберегти формат флешмобу, – розповідає координатор проекту Михайло Балог.
Святкування 200-річчя Адольфа Сакса продовжиться на концертах XV фестивалю «Jazz Bez». Винахіднику саксофона буде присвячено 12 концертів у Львові, Києві, Луцьку та Тернополі за участю таких видатних саксофоністів, як ректор Льєзької Королівської консерваторії Стів Губен із Бельгії, легенди польського джазу Пьотр Барон, Міколай Тшаска та Ришард Кравчук, зірка американського джазу Марк Бернштейн, Мішель Бак із Данії, Джанні Ґеббі з Італії, Михайло Балог з України.
– Адольф Сакс усе життя удосконалював музичні інструменти та винаходив нові. Винахід саксофона у 1841 році приніс йому світову славу й… банкрутство. Інструмент цілих сто років до появи джазу не мав особливого поширення. Але цей винахід став символом вільного мислення, яке передалося й усій джазовій музиці. Тепер у день народження Адольфа Сакса музиканти з усього світу влаштовують акції, присвячені інструменту, який заслужено отримав титул «короля джазу», – розповіла митецтвознавець Катерина Сліпченко.
Автор: Лариса МАРЧУК
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Українська делегація прибула до США
Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями
"Недружній вчинок": глава МЗС Польщі висловився про притулок польського ексміністра в Угорщині
Трамп вважає, що у затягуванні війни винен Зеленський, а не Путін