Чт, 06 листопада 2014

Чи знає Путін, що означає його ім’я?

Карикатура

Кажуть, ім’я людини неодмінно позначається і на її характері. За часів християнства це чітко почали «прив’язувати» до імен святих, тому й нарікали дітей іменами, «найближчими» до дати вшанування того чи іншого святого. Народився в переддень Миколи – отже, Микола, народилася після Варвари – то Варвара… 

Тепер здебільшого вибирають, аби… було «красиво» і навіть оригінально.

А от у дохристиянські часи батьки воліли дати синові чи доньці таке ім’я, якими вони хотіли б їх бачити по життю, орієнтуючись на власні, як тепер кажуть, життєві цінності. І, зрештою, відповідно до цього формували потім і сам характер дитини. А характер – це доля. 

До чого тут Путін?

А до того, що він навряд чи знає історію свого імені. Принаймні це цілком зрозуміло з його вчинків. Ми звикли «історично» вважати, що давньослов’янське, ще язичницьке ім’я  «Владімір» означає «владеть міром». Саме так трактують його і всі російські словники.

Звісно, це дурниця. Уже хоча б огляду на обмеженість географічних знань тогочасної людини, у якої уявлення про світ здебільшого не виходили за рамки якоїсь конкретної території. Та й навряд чи хтось із нормальних людей називав би своїх дітей настільки «по-завойовницьки». Бо «владеть   міром» – це, власне, завойовувати, підкоряти… А отже, й свідомо наражати себе на постійну небезпеку.

Етимологія слова «Владімір» геть інша… Владімір (Володимир) – означає… «владеть мірою». Це людина, яка в усьому й скрізь знає міру, здатна вчасно зупинитися, спокійна, розсудлива. До речі, в польській мові це ім’я і нині звучить однозначно – Влодзімеж – той, хто володіє межею (мірою).

Це якраз те, чого бракує Путіну – людині, яка все ще, схоже, трактує своє ім’я як «владеть міром», давно переступивши всі мислимі й немислимі межі. Навіть  саму російську конституцію, якою він знехтував, пішовши на третій строк! Не кажучи вже про норми міжнародного права та добросусідства. Так само не знають меж його єзуїтство, підлість і навіть відверта брехня.

А міру б знати треба! Як бачимо, це надто цінувалося навіть у давні часи. І тепер уже весь світ вказує Путіну на те, що він не лише втратив відчуття міри, а й переступив межу. В буквальному сенсі цього слова, якщо мати на увазі кордони, а отже, й анексію Криму та події на Донбасі. 

 

Малюнок Олексія Кустовського з виставки карикатур «Диявольська бензоколонка».

Автор: Віталій СКОБЕЛЬСЬКИЙ

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата