Так головний фінансовий документ країни, підготовлений попереднім складом уряду, оцінив на пленарному засіданні 4 червня міністр фінансів Олександр Шлапак. Він розкритикував економічну політику екс-»реформаторів», підкресливши, що в 2013 році бюджет недоотримав 120 мільярдів, а державний борг зріс до майже 500 мільярдів гривень.
Міністр фінансів підкреслив, що передумови для девальвації гривні були закладені ще за попередньої влади. Зокрема, в минулому році для штучної підтримки курсу національної валюти Нацбанк витратив 4 мільярди доларів. Олександр Шлапак уточнив: єдине, до чого немає зауважень у 2013 році, то це виплати соціальних зобов'язань, які фінансувалися повністю.
Відповідаючи на запитання представників фракції Партії регіонів про те, що закон про запобігання фінансовій катастрофі не спрацьовує, адже за каденції уряду Арсенія Яценюка істотно подорожчали ціни на бензин, електроенергію, газ тощо, а курс гривні обвалився на 40 відсотків, Олександр Шлапак зазначив, що «поділиться цією славою» з попередніми керівниками Кабінету Міністрів, які збільшували борги й штучно стримували зростання цін.
– Як ви оцінюєте сьогодні діяльність податкової, якою керує колишній «регіонал» Віталій Хомутиннік. Змінюється там щось чи ні? – запитав член фракції ВО «Батьківщина» Володимир Яворівський.
– Єдине, чим ми можемо похвалитися, це припиненням роботи «податкових площадок». Але на їхнє місце вже прориваються так звані податкові партизани. Нині в регіонах змінилися 24 керівники податкової. Якщо у вас є претензії до кадрових питань, зверніться до уряду, й ми їх обов’язково розглянемо, – відповів Олександр Шлапак.
Сьогодні на пленарному засіданні, яке вів заступник Голови Верховної Ради Руслан Кошулинський, усім розглянутим законопроектам не вистачало щонайменше 50 голосів для прийняття позитивного рішення. Верховна Рада лише взяла до відома звіт міністра фінансів Олександра Шлапака про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
Архів журналу Віче
|
№1 |
| Реклама в журналі Інформація авторам Передплата |
Орбан похизувався запрошенням від Трампа увійти до його Ради миру
ЗМІ: Трамп хоче по $1 млрд від постійних членів його Ради миру, де останнє слово буде за ним
Українська делегація прибула до США
Українська та американська делегації у суботу проведуть консультації
Подсчет посетителей
Чи є серед вашого персоналу недобросовісні працівники, що завдають шкоди бізнесу?
Білий дім: європейські військові не вплинуть на рішення Трампа щодо Гренландії
Польща схвалила рішення про передачу Україні до 9 винищувачів МіГ
До України прибув із візитом президент Чехії
Сибіга розповів про плани на Давос і контакти з американцями