Пт, 23 травня 2014

Олександр Турчинов: Україна ніколи не повернеться до пострадянської неоімперії, якою марить російське керівництво

Голова Верховної Ради України, в. о. Президента України Олександр Турчинов заявив, що Україна ніколи не повернеться до пострадянської неоімперії, якою марить російське керівництво.

Під час зустрічі з членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій пан Турчинов заявив, що українські громадяни на Майдані відстоювали право жити у вільній демократичній країні. «Вони хочуть самі визначати шлях розвитку нашої держави, а це – шлях до цивілізації, до Європи, шлях, спрямований на побудову могутньої демократичної країни», – наголосив він.

Однак із таким рішенням українців, зазначив керівник парламенту, не погоджується Російська Федерація, «політичне керівництво якої марить побудовою нової пострадянської імперії». Він висловив переконання, що Україна «ніколи не повернеться до пострадянської неоімперії, які красиві назви і гасла не пропонували б ті, хто розбудовує цей приречений проект».

Він наголосив, що Росія фактично оголосила Україні війну, оскільки продовжується окупація Криму, є спроби розпалити сепаратистську пожежу на Сході і Півдні країни. Разом із тим, Голова Верховної Ради підкреслив, що в Херсонській, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій і Миколаївській областях цю пожежу вдалося загасити.

«Іде жорстока війна проти нашої країни. Окупанти не вірять у Бога, тому лишають такий кривавий слід на нашій землі», – сказав Олександр Турчинов. Він повідомив про атаку терористів на блокпост за 48 км від Донецька, внаслідок якої загинули 13 українських військовослужбовців.

Учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Архів журналу Віче

Віче №1/2016 №1
Реклама в журналі Інформація авторам Передплата